Home 2018 January 15

Daily Archives: 15 January, 2018

Shfaqet fruthi në Shqipëri, të prekurit janë fëmijë të pavaksinuar

Ekspertët e Shëndetit Publik thonë se densiteti i situatës gripale në vend është shtuar por ende nuk mund të flasim për epidemi të gripit. Më...

Kush është shefi i policisë që denoncohet sonte në ‘Fiks Fare’?!

Top Channel në emisionin e tij investigativ Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në radhët e policisë së shtetit. Një shef...

Çdo fund e ka një fillim të ri… Nga Antoine de...

Përktheu Elona Caslli Është çmenduri t’i urresh të gjithë trëndafilat vetëm pse u shpove nga një gjemb, t’i braktisësh të gjitha ëndrrat vetëm pse njëra prej tyre...

Vrasje në Vlorë, ekzekutohen dy persona (Emrat)

Pas vrasjes së mbrëmshme në Tiranë, një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në Vlorë. Dy persona kanë mbetur të vrarë me armë...

Papa Françesku: Mëkat nëse frika do të nxitë rebelim ndaj emigrantëve

Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku të dielën porositi se frika ndaj emigrantëve është e kuptueshme, por është mëkat nëse ajo nxit rebelim dhe...

I ftohti ekstrem thyen termometrin!

Mirë se vini në fshatin më të ftohtë në Tokë, ku temperatura mesatare në Janar është - 50 gradë Celcius dhe qerpikët e banorëve...

Autista di Tahiri: l’ex Ministro ha incontrato Habilaj

Durante un interrogatorio presso la Procura dei Crimini Gravi, Alban Aliaj, ex autista dell’ex Ministro degli Interni Saimir Tahiri, ha confermato che Tahiri aveva...

Berisha: Rama poshtërim kolektiv gazetarëve, kërkohet rezolutë për llum-kazanin

Ish-kryeministri Sali Berisha të hënën në seancën parlamentare ka denoncuar atë që ai e çuan skizoid të kreut të ekzekutivit shqiptar, i cili pak...

Shqiptarët dhe gjuhët e huaja. Nga Alkest Shehu

Një njeri që flet një gjuhë të huaj vlen sa një njeri,një njeri që flet dy gjuhë vlen sa për dy njerëz dhe një...

Vasili: Kryeministri e asgjesoi ONM-ne. BE dhe SHBA flisni sot, neser eshte shume vone…

Nga Petrit Vasili Kryeministri shkaterroi perfundimisht reformen ne drejtesi duke asgjesuar edhe Operacionin Nderkombetar te Monitorimit (ONM). ONM ishte garancia nderkombetare e kushtetuese e reformes ne...