Home 2018 January 19

Daily Archives: 19 January, 2018

Presidenti Meta në takimin me fituesit e anketave sportive “10 Sportistët më të mirë...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta dha sonte një pritje me rastin e fillimit të Vitit të Ri 2018 për fituesit ndër...

Kopshtari e ka gjithmonë fajin… Nga Alessandra Racca

  Ishe si një kaktus të cilit përpiqesha t’i shpjegoja katër stinët.   Isha si një trëndafil që ti përpiqeshe ta bindje, se pak ujë mjafton.   Të mbjellë në të njëjtën vazo kopshtari...

Kopshtari e ka gjithmonë fajin… Nga Alessandra Racca

Përktheu   Elona Caslli Ishe si një kaktus të cilit përpiqesha t’i shpjegoja katër stinët. Isha si një trëndafil që ti, përpiqeshe ta bindje se pak ujë mjafton. Të mbjellë në të...

Peshqit e mëdhenj/ Ambasadori amerikan Lu i prerë: Nuk duam premtime, duam rezultate

Ambasadori amerikan Donald Lu flet edhe një herë tjetër për peshqit e mëdhenj. Në një intervistë dhënë kryeredaktorit të gazetës Dita, Adrian Thano, ambasadori...

Tension në Fier, naftëtarët përplasen me policinë gjatë protestës

Naftëtarët e ARMO-s kanë dalë sërish në protestë përpara prefekturës së Fierit. Duket se situata është tensionuar teksa policia tentoi ti shpërndajë protestuesit. Naftëtarët...

PS tërhiqet nga ndryshimi i ligjit për arrestimin e deputetëve

Këshilli i Mandateve dhe Rregullores ka hequr nga rendi i ditës propozimet e PS-së për ndryshmet në rregulloren e Kuvendit në rastin e arrestimit...

Kryeministrit shfaq filmin me arritje. Komentuesit: Lëre propagandën, forco institucionet

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer historisë, ku u shfaq si babagjysh në ekran, por kësaj radhe ka vendosur ti kthejë përgjigje kritikëve dhe...

Jo vetëm për energjinë, burg tani edhe për ujin!

Të gjithë qytetarët të cilët kanë lidhje të paligjshme dhe nuk i deklarojnë ato që më pas të lidhin kontratë me ndërmarrjet e ujësjellësave,...

Ministri i Jashtëm grek sot në Korçë, mbahet raundi i dytë i bisedimeve me...

Ministri i jashtëm i Greqisë, Kotzias do të jetë sot për vizitë në qytetin e Korçës. Aty do të mbahet raundi i dytë i...

L’Albania non migliora nella classifica di Freedom House

Per il terzo anno consecutivo, senza alcun miglioramento, il rapporto di Freedom House valuta l’Albania come parzialmente libera. Il rapporto prende in esame i...