Home 2018 January 22

Daily Archives: 22 January, 2018

Kreshnik Collaku: Rama kundershton raportin e Senatit SHBA

Nga Kreshnik Collaku Kryeministri Rama thote se, “Pretendimi se Rusia po perpiqet te destabilizoje dhe pastaj te influencoje Ballkanin,eshte i paarsyshem.” Disa jave me pare Senati...

“NILkon – një udhëtim për t’u kthyer pas njëfarë kohe a për të mos...

Nga ALBANA HODAJ Të lexosh “NILkon” është njëlloj si të nisesh në një udhëtim të çuditshëm, të vështirë e plot ngjyra. Hipur në anijen e...

Unë jam kënga… Nga Charles Causley

Përktheu Elona Caslli Unë jam kënga që zogu këndon. Unë jam gjethja që tokën rrit. Unë jam koha që hënën lëviz. Unë jam vija e ujit që rërën...

Pse është i dobishëm vetërregullimi i medias për shtypin?

Nga Ariana Bytyci Duke nxitur krijimin e standardeve, vetërregullimi ndihmon në ruajtjen e besueshmërisë së medias në publik. Kjo mirëpritet veçanërisht në demokracitë e reja,...

Një Profesor/Dr i ekonomisë që nuk duhet lënë në harresë! Mosmirënjohja te “Rrethi i...

Nga Kasem Seferi Sa shumë veshë për të dëgjuar mirë! Sa shumë kujtime të paharrueshme! Sa shumë emocione që nuk shuhen kurrë! Dhe … E kam...

Exit.al: La famiglia di Rama prende il controllo dell’industria del gioco d’azzardo

La società MC Networking shpk, posseduta al 100% da Endri Meksi, il socio in affari del fratello del Primo Ministro Edi Rama, Olsi Rama,...

Vasili: Kryeministri mashtroi paturpesisht banoret e Verrise per inceneratorin e plehrave.

Nga Petrit Vasili Nuk besoj qe ka ndonje shqiptar, qe e beson më kryeministrin dhe te tijte kur premtojne. Deviza e kryeministrit eshte: "Mashtrojini njerezit, boll...

E veshur si nuse, përcillet për në banesën e fundit Ariela

Ariela Murataj, sudentja 21-vjeçare që u ekzekutua një ditë më parë në Tiranë është përcjell sot për në banesën e fundit. Familjarët e kishin...

Rusmali: Bashës i duhet protesta si ‘certifikatë divorci’ me Ramën

Nga Ilir Rusmali/ Bënte përshtypje në seancën e fundit të Kuvendit komunikimi publik i Bashës dhe i Ramës. Basha ishte gati të sillte erën e...

Vazhdon moda e skandaleve seksuale, aktorja: Ka raste dhe në Shqipëri…

Skandalet seksuale që kanë pushtuar Hollivudin vijojnë të prodhojnë krye artikuj gazetash apo të lajme në të gjithë botën. Por skandale të tilla tashmë nuk...