Home 2018 January 26

Daily Archives: 26 January, 2018

Shanset për një pakt të dytë Rama-Basha? Ja si pergjigjet Berisha

I pyetur nga Arian Çani në emisionin “Zonë e Lirë” ne Tv Klan nëse protesta e neserme mund të krijojë kushtet për një marrëveshje...

Berisha flet për thirrjen e Shkëlzenit në prokurori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ne Zone e Lire thirrjen që Prokuroria i ka bërë djalit të tij, Shkëlzenit në lidhje me hetimet për...

Bode i përgjigjet Rezart Taçit për ARMO-n

Ish-ministri i Financave Ridvan Bode i ftuar në “Ekopolitikë” nga Aurora Sulçe në Ora News, i është përgjigjur ish-biznesmenit të Kompanisë Armo Rezart Taçi. Bode:...

Video/Berisha: Akuza të forta për Olsi Ramën dhe Ambasadoren Vlahutin

Deputeti demokrat Sali Berisha, I ftuar në emisionin “Zonë e lirë” të gazetarit Arian Çani ka prekur edhe një herë heshtjen e Ambasadores së...

Ekstradimi i financierit të Habilajve, reagon Arta Marku pas mbledhjes me strukturat

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar zyrtarisht pas ekstradimit të financierit të Habilajve Nazer Seitaj për t’u gjykuar nga shteti Italian. Duke qenë se këto ditë...

900 kg kanabis e kapur në Itali, reagon Policia e Shtetit…

Policia e Shtetit ka reaguar përmes një deklarate për mediat lidhur me operacionin antidrogë ku në Foxhia të Italisë u kapën dy trafikantë shqiptarë,...

Protesta/ 10 pikat e marshimit të nesërm të Opozitës

1– Një protestë ku nuk do të flisnin as Luli dhe as Monika, për të mos lënë shijen se duan të heqin dikë nga...

Opinion.al: Ja prokurorë e gjyqtarë të komunizmit të institucionet e reja të drejtësisë

Nuk është vetëm avokat Kozma Jano me të shkuar të dyshimtë, si ish-sigurims i shtetit në kohën e diktarurës. Zëri i Amerikës ka zbuluar...

Ish-shikasi Ylber Zyberi: Dëshmi tronditëse kundër Fatos Klosit

Një ish-punonjës i Shërbimit Informativ Shtetëror shkruan sot në rrjetin social në Facebook se, ka dëshmi tronditëse kundër ish-kreut të SHIK, Fatos Klosi. Ja çfarë...

Berisha: Ja pse e ekstradoi Rama financierin e Habilajve

Nga Sali Berisha Financieri i bandes Habilaj – Tahiri u ekstradua sepse po behej i penduar i drejtesise! Te dashur miq, pas zgjedhjes se tij si...