Home 2018 January 31

Daily Archives: 31 January, 2018

Eksperti i shkruan kryetarit te bashkise per Tiranen

Nga Romeo Hanxhari I nderuar zoti kryetar i Bashkisë së Tiranës, kur ju lajmëroni që Tirana do të ketë një terminal të vecantë për autobusët e...

Jetomë… Nga Elona Caslli

  Prej kohësh të huaj ma ndjen fjalën dhe vetëm jehonën e zërit tim dëgjon. E huaj prekja jote pa kujtesë, i huaj trupi im pa dritherimë.   Jetoma fjalën...

Zhduket Myslim Pashaj, shfaqet Kristaq Gërveni-Ku humbi koloneli i detit?!

Kolonel Myslim Pashaj, njeriu që foli i pari për marrëveshjen për kufirin detar në 2009, mes Shqipërisë dhe Greqisë është “zhdukur”. Koloneli nuk ka reaguar...

KI GUXIM VENDOSI EMRIN Z.LU! Nga Dritan kaba

Z. Lu mos flit ne pergjithesi, ki kurajo! Ngele duke permend vetem peshq te ngordhur. Policia nuk merr urdhera nga opozita, as PPP e jotja...

Grushta për “tepsinë e Edi Rames” ne Dibër

Tensionet mes PDIU-së, që de facto kontrollon Bashkinë e Dibrës dhe kryetarit të Bashkisë, socialistit Muharrem Rama, shpërthyer në mërkurën në një formë të...

Pakti detar me Greqinë, Meta: Po ndjek çështjen, do të veproj konform Kushtetutës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë për paktin detar me Greqinë, në një bashkëbisedim me komentuesit në faqen e...

Kthimi i pronave shqiptare, nga heqja e “ligjit të luftës” nuk përfitojnë çamët

Athina dhe Tirana kanë akord për heqjen e ligjit të luftës. Rrëzimi i ligjit do të heqë edhe pengesat për rimarrjen e pronave, që...

Ambasadori Lu ne diten e fundit te janarit thote se, priten rezultate kunder krimit!

“Politikanëve, policëve dhe prokurorëve: ju u zotuat përpara popullit shqiptar dhe përpara nesh. Ne investuam në burimet për t’ju ndihmuar në luftën kundër krimit...

Patriotizmi me atlete e çorape të kuqe i kryeministrit Rama!

Nga Enver Bytyçi Katër ditë në Kretë dhe tri ditë tjera në Korçë kanë mjaftuar që diplomacia shqiptare të shfaqet dhe një herë si një...

Kater kurthet e mundshme negociatave Shqiptaro-Greke!

Nga Prof. Lisen Bashkurti Negociatat Shqiptaro-Greke te koheve te fundit jane shume te rendesishme. Ato duket se synojne zgjidhjen e nje sere problemesh te trashegimise...