Home KRYESORE Faleminderit lezhian, pres nga ju mirditore! Nga Eduart Ndocaj

Faleminderit lezhian, pres nga ju mirditore! Nga Eduart Ndocaj

0

Ky falenderim ju shkon ne radhe te pare protestuesve nga Torrovica dhe gjithë bashkëqytetareve te mi lezhjan qe sot ju përgjigjen thirrjes time për ta ‘pritur’ kryeministrin Rama ashtu si duhet.

Ky dështak rilindës duhet ti organizoj mbledhjet fasade ne Torrovice dhe aty tju japë përgjigje banoreve për mos mbajtjen e premtimeve dhe për mjerimin qe ato jetojnë nga njëra qeveri ne tjetrën.

Neser/sot ky krye-rilindas do shkoje për tu kapardisur ne Rrëshen, ftoj mirditoret ti japin te njejten ‘mireseardhje’ si lezhjanet.

Djemtë dhe burrat e Mirditës e mbyllen 2017 me një proteste anti-poshtëruese ndaj firmës turke me zhdukjen e simbolit osmanli ne digën e HEC-it ne Qafëmolle.

Neser/sot ato duhet ti kujtojnë krye-narkotrafikantit se për shkak te varferise djemte dhe familje te shumta mirditore po largohen perdite. Mirdita ka pasuri për te mbajtur me mirëqenie te larte mirditoret dhe jo qeveritaret e koncesionaret turq.

Rama dhe banda e tij hajdute duhet te ik jo vetëm nga qeveria por edhe nga Shqipëria.

Une Eduart Ndocaj mbështes protestat për tia shkurtuar jetën kësaj bande qeveritare para protestës masive te 27 Janarit.

E N Milano 2018
Eduart Ndocaj

Artur
Visualizzato da Eduart Ndocaj alle Venerdì 22:00

 

Share:
Reklama juaj