Home KRYESORE Kreshnik Çollaku i PD thirrje Veliajt: Tërhiqu nga rritja e çmimit të...

Kreshnik Çollaku i PD thirrje Veliajt: Tërhiqu nga rritja e çmimit të ujit…

Kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku, i bëri thirrje Erion Veliajt të reflektojë dhe të tërhiqet nga vendimi për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm, pasi Autoriteti i Konkurrencës, kërkon anulimin e këtij vendimi. Z. Çollaku thotë se rrija e çmimit te ujit do të ndikojë në buxhetin dhe ekonominë familjare, do të shtojë varfërinë, do të mbyllë bizneset.

Screenshot 3

Share: