Home KRYESORE Kryetari i Bashkisë së Lezhës i kërkon publikisht Ramës: Zhblloko lejet e...

Kryetari i Bashkisë së Lezhës i kërkon publikisht Ramës: Zhblloko lejet e ndërtimit

2
0
SHARE

Kryeministri Rama bashkë me kabinetin gjenden këtë fundjavë në qytetin e Lezhës. Ndersa kryeministri theksoi se ka bashkëpunim të mirë me kryetarin e djathtë të bashkisë, Fran Frrokaj qe, duke folur në këtë takimin e përbashkët që transmetohet drejtpërdrejt në TV, i kërkoi Kryeministrit të zhbllokojë lejet e ndërtimit.

??Kemi tre vite të bllokuar dhe mungesa e lejeve të ndërtimit na ka sjellë edhe bllokim financiar?, tha Frrokaj.

Nga ana tjetër, Rama e thumboi për protestën e djeshme të banorëve të Torovicës, duke i thënë ??a ke gisht ti??. Frrokaj u përgjigj se nuk kishte arsye për të bllokuar protestën, pasi ata kërkojnë rikonstruksionin e rrugës.

Sakaq, Rama tha se do jenë dy projekte që nisin këtë vit në infrastrukturën e këtij qyteti dhe e zbuti disi situaten…

Share: