Home 2018 February 1

Daily Archives: 1 February, 2018

Antireforma e goglave te fatit ose fundi i reformes ne drejtesi.

Nga Petrit Vasili Standartet e reja qe reforma ne drejtesi synoi, u rrezuan pertoke dhe u neperkemben. Kantidatet e skualifikuar se nuk ploteson kriteret,duke dhunuar ligj...

Gëzim i palogjikshëm… Nga Giorgio Gaber

Përktheu Elona Caslli   Krejt i vetëm në autostradë, me rrezet e para të mëngjesit. Ndonjëherë e fik edhe radion dhe e ngjis zemrën tek dritarja. E di që bota...

Kreshnik Collaku: Cka ndodhi ne Diber me shkopa bejzbolli, rezultat i pazarit te Rilindjes!

Nga Kreshnik Collaku Ngjarja e djeshme ne Bashkine Diber,eshte nje rast i qarte qe ilustron marredheniet e nje pushteti me bandat. Ne zgjedhjet e fundit...

Basha i përgjigjet ironisë së Ramës me një video pikante

Në mes të seancës së tensionuar parlamentare Edi Rama do ironizonte Bashën në facebook me një video që e shoqëron me fjalët : Vizion...

Bushati si rifiuta di commentare le dichiarazioni del Ministro greco

Il Ministro degli Affari Esteri Bushati si è rifiutato di rivelare informazioni riguardo l’incontro di ieri con il Ministro degli Esteri greco Kotzias. Il Ministro...

VIDEO/ Deputetet e LSI i zënë pritë: Ja çfarë i bëjnë Taulant Ballës

Deputetet e reja te LSI e kane ruajtur per mbi nje ore Taulant Ballen te dilte nga salla e parlamentit. Ai tentoi te mbaje...

Lettera aperta al direttore del Corriere della Sera: CDS racconta l’Albania solo attraverso le...

Gentilissimo Direttore Fontana, il suo giornale, che e’ stato per me un vero compagno di viaggio nella mia crescita civica e culturale, pubblica in chiusura...

Kuvendi miraton pr.ligji për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, bie lista e KLP-së e...

Kuvendi ka miratuar sot kalimin e projektligjit për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Me 74 vota pro, pr.ligji u miratua sot në një seancë...

Tradita fetare në Shqipëri dhe ekstremizmi!

Nga Jona Koprencka Në botën e globalizuar në të cilën jetojmë gjithçka prek gjithkënd. Me ardhjen e shekullit të ri ndarja e krijuar Perëndim-Lindje, vende...

Kolonel Myslim Pashaj flet nga Uashingtoni: Ja e vërteta e detit!

Nga Prof. Dr. Myslim Pasha, Washington DC, USA Prej dy ditësh një pjesë e bashkësisë së shqiptarëve e janë të trazuar dhe shumë të goditur...