Home 2018 February 6

Daily Archives: 6 February, 2018

Jeta njerëzore është e gjitha një komedi … Nga Erasmo da Rotterdam

Përktheu Elona Caslli Nëse dikush do të provonte t’ua hiqte maskën aktorëve teksa luajnë një dramë dhe t’ua tregonte spektatorëve fytyrën e tyre të vërtetë,...

Vasili, ambasadores Vllautin: Kush te pengon te flasesh per asgjesimin e ONM?

Nga Petrit Vasili Kush dhe çfare....e pengon zj.Vlahutin te flase per asgjesimin e ONM? Vlahutin ndersa jep opinione per strategjine e zgjerimit te paraqitur ne Bruksel...

Kush po e mban Kosovën, si në “burgun” e Alkatrazit?

Nga Fadil Maloku 1. Në Strategjinë më të re të Komisionit Evropian për integrime të Ballkanit Perëndimor, po paralajmërohet që vetëm Serbia dhe Mali i...

Pse taksë për Rrugën e Kombit dhe jo për superstradën Tiranë-Durrës!

Nga Enver Bytyçi Në Kalimash po merr formë ndërtimi i pikës së kontroll-pagesave për Rrugën e Kombit! Kushdo që kalon aty sheh sesi është konstruktuar...

SENATORI ITALIAN SONEGO PRITET NGA ZEVENDESMINISTRI BERISHA

Zëvendësministri i jashtëm, amb. Anton Berisha ka pritur kryetarin e delegacionit parlamentar italian në Iniciativën Qendrore Evropiane (CEI), senatorin z.Lodovico Sonego. Zëvendësministri Berisha e falënderoi...

600 euro për të blerë diplomën e anglishtes, denoncohet punonjësi i ministrisë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës marrjen e certifikatave të gjuhës angleze në “British Council”, në Tiranë, kundrejt një pagese prej 600 eurosh....

Gjermania kundër anëtarësimit të Serbisë e Malit të Zi në BE

Të hënën qeveria gjermane u tregua e rezervuar lidhur me përpjekjen e re të Komisionit Europian që prezantohet të martën në Strasburg nga komisioneri...

Albania: fondi investimento, mercato in crescita dell’11,4 per cento nel 2017

Risulta che il mercato dei fondi di investimento in Albania ha registrato una crescita dell'11,4 per cento nel 2017, almeno cosi lo rivelano i...

Horoskopi, 6 Shkurt 2018

Dashi Në këtë ditë të martë jeta juaj e dashurisë do të fitojë vrull dhe do të ketë më shumë interesim nga ana juaj për...

Emrat dhe partitë / Katër shqiptarët që kandidojnë për deputetë në parlamentin italian

Zgjedhje për rinovimin e Parlamentit Italian do të jenë me 4 mars dhe të gjitha partitë politike janë në fushatë elektorale. Ndër qindra kandidatë...