Home 2018 February 7

Daily Archives: 7 February, 2018

Shpresa e të rinjve dhe budallallëku i të rriturve …. Nga Pier Paolo Pasolini

Përktheu Elona Caslli Në të vërtetë skema e krizës së të rinjve nuk ndryshon kurrë. Ajo ndërtohet në çdo brez. Të rinjtë janë qënie të adhurueshme,...

Kryeministri i degraduar antishtet njeh vetëm MIKUN, jo ligjet.

Nga Petrit Vasili Kryeministri antishtet, i kapur dhe i kriminalizuar, e urren që të ndërtojë shtet që funksionon me ligje dhe rregulla. Kryeministri i falimentuar i...

Mons. Massafra (Scutari), “per evitare pregiudizi, la conoscenza dell’altro è fondamentale”

(Da Scutari) “Per evitare pregiudizi, la conoscenza dell’altro è fondamentale”. Così mons. Angelo Massafra, arcivescovo di Scutari-Pult, spiega il contributo che l’Albania può dare...

Mbrojtësi shqiptar “tradhton” kombëtaren: Ndihem grek

Mbrojtësi pogradecar Enea Mihaj, i cili luan për skuadrën greke të Panteloikosit, tashmë duket se na ka “tradhëtuar”. 19-vjeçari i ka mbyllur derën njëherë...

Alibeaj: Dy anëtarët e KLP e KLGJ dënuan njerëz në periudhën e komunizmit

Kryetari i Këshillit të Legjislacionit, Enkeljed Alibeaj, denoncoi sot me fakte sesi sistemi i ri i drejtësisë po kapet nga qeveria nëpërmjet promovimit në...

Artan Hoxha: Në historinë e rrugëve do të ketë arrestime edhe nga PS

Gazetari Artan Hoxha është shprehur në studion e emisionit “Opinion”, lidhur me arrestimet e disa ish-drejtorëve të ARRSH-së, lidhur me abuzime në rrugën Gjinar-...

Ministri serb: Beogradi duhet të kërkojë ndarjen e Kosovës

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, tha të martën se Serbia duhet të kërkojë ndarjen e Kosovës, ndërsa hodhi idenë që Beogradi të bisedojë...

Policia ngatërron makinën, e gjobit dhe i heq patentën!

Fiks Fare ka sjellë në vëmendje sorrollatjen e një qytetari nga Sukthi, i cili u penalizua padrejtësisht nga Policia e Qarkullimit Rrugor Lushnje. Për...

Negociatat me Greqinë, ish-Presidenti shpjegon: Problemi i 12 miljeve nuk aplikohet

Alfred Moisiu, ish-presidenti i Republikës i ftuar në studion e lajmeve në Ora News me gazetaren Ilva Tare ka komentuar edhe negociatat që po...

Horoskopi, 07 shkurt 2018

DASHI Prania e Diellit në shenjën e Bricjapit ju bën të ndiheni të demoralizuar dhe te pamotivuar . Prania e Hënës në shenjën mike të...