Home 2018 February 8

Daily Archives: 8 February, 2018

Arroganca me kulturën e artin është fundi i demokracisë!

Nga Enver Bytyçi Aktori me famë mbarëshqiptare e ndërkombëtare, Mirush Kabashi, u shfaq në ekranet e televizioneve duke e krahasuar qeverisjen e sotme me atë...

Kledi Kadiu rrëfen jetën mes Italisë dhe Shqipërisë për BBC

Balerini i famshëm shqiptar Kledi Kadiu ka bërë një rrëfim të gjatë për BBC-në, për jetën e tij në Shqipëri dhe Itali. Kadiu ka...

Ermal Meta dhe Fabricio Moro rikthehen në garë, bien poshtë akuzat

Ermal Meta dhe Fabricio Moro rikthehen në garë. Njoftimi erdhi gjatë konferencës së përditshme të shtypit në Ariston gjatë së cilës organizata shpjegoi se...

Plani për Teatër me Kullë, Robert Ndrenika: Kam dy fjalë për ministreshën…! (VIDEO)

Zhvendosja e Teatrit Kombëtar në një godinë tjetër, tek Turbina u kundërshtua fort nga aktorët, gjatë mbledhjes së Sindikatës së Artistëve të Skenës dhe...

Xhafaj: ‘Forca e Ligjit’ do vazhdojë të godasë, falenderoj edhe Prokurorinë per arrestimet

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj të enjten ka përgëzuar Poliçinë e Shkodrës për zbardhjen e atentatit me tritol ndaj Lulzim Kullës, i çili mbeti...

Eli Fara: Marrëdhënien time në gjimnaz ja u fsheha prindërve

Eli Fara është ndër këngëtaret që pavarësisht moshës vazhdon të jetë tepër simpatike dhe e pëlqyer nga publiku për shkak jo vetëm të zërit...

Hahn: Marrëveshja midis Beogradit e Prishtinës është ende letër e zbrazët

Marrëveshja ligjërisht e detyrueshme midis Serbisë dhe Kosovës është aktualisht një letër e zbrazët, deklaroi në Beograd komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes...

Polemiche in aula per estradizione albanese ricercato in Italia

Sono proseguite le polemiche in Albania sull'estradizione in Italia di Nazer Seiti, l'albanese ricercato dalle autorità giudiziarie italiane nel contesto delle indagini della procura...

Manuali i ri i poezisë… nga Mark Strand

Përktheu Elona Caslli Nëse dikush e kupton poezinë, do të ketë probleme. Nëse dikush jeton bashkë me poezinë, do të vdesë i vetmuar. Nëse dikush jeton me...

Berisha mbron Dhash Shehin : Më mirë një gotë raki se sa vizat e...

Pas fjalës së gjatë të Ramës në foltoren e Parlamentit, menjëherë ka ardhur edhe replika e Sali Berishës dhe teksa Rama ofendoi deputetin Dashamir...