Home 2018 February 10

Daily Archives: 10 February, 2018

Epoka Trump, sipas shpjegimit të Henry Kissinger

Nga Dick Morris* Ish-sekretari i Shtetit Henry Kissinger ofroi një mënyrë për të kuptuar politikën e jashtme të Presidentit Donald Trump, duke paralajmëruar dhe suksesin...

Lumturisht e papunë ! Nga Leonora Laçi

Ndodh që puna ta jep lumturinë, në rrethanat tona, puna ta kufizon atë, ta bjerrë, ta pengon aty produktivitetin. Është groteske ta thuash, se s’ka...

Thirrja prekëse e 19-vjeçares: Më lini të vdes!

Një adoleshente lutet që ta lejojnë të vdesë pasi vuan nga një sëmundje misterioze. Ajo thotë se nuk mund të jetojë më brenda trupit...

Fuga: Jam gati të shes me shtëpi e katandi për t’i ardhur në ndihmë...

Nga Artan Fuga Pedagogët e të gjitha universiteteve publike janë pa rroga në mes të dimrit. Rroga e janarit ka marrë ditë vonese. Nuk po...

Zbulohen mesazhet, ja si kërkojnë personazhet e njohura të promovohen te “Vipat e Bllokut”

Pasi zbuloi identitetin e tij në ekran, administratori i “Vipat e Bllokut” ka nxjerrë edhe disa prapaskena nga personazhet e njohur te cilat sigurisht...

Firmosni peticionin e artisteve për anullimin e vendimit për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar

Ne, artistët, pedagogët dhe studentët e teatrit, jemi kundër vendimit tuaj për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar tek Skena e Re "Turbina" dhe Projekt-Ligjit "Për...

Orvatem të gjej kënaqësinë dhe paqen … Nga Morgan Freeman

Përktheu Elona Caslli Z. Freeman a nuk lodheni duke punuar gjatë gjithë kohës? Unë nuk hap kanale dhe nuk punoj në ndërtim. Puna ime nuk është...

Deputetja e PD: Taksat e larta po sjellin falimentimin e bizneseve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, me anë të një statusi në “Facebok”, ka komentuar përgjigjen e Ahmetaj për Bashën, në lidhje me mbylljen...

E shtuna me reshje, dëborë deri në nivelin 600 m mbi nivelin e detit

Reshjet e borës do të vijnë deri në 600 metra mbi nivelin e detit, teksa e diela do të ketë më pak reshje shiu...

Po natyrën në Kukës, pse po e shkatërron z.Rama? Nga Azem Parllaku

“Kanionet e Skraparit nuk preken”-deklaroi dje Kryeministri Rama. E përshëndes për sa tha, por nuk e përshëndes për sa ka bërë dhe ende bën....