Home 2018 February 11

Daily Archives: 11 February, 2018

PATOZI: PSE NUK DUHET TË JEMI SHUMË KRENARË ME ERMAL METËN?

Nga Astrit Patozi Sanremo ka qenë një mit për Shqipërinë e para vitit 1990. Ishte pothuajse ngjarja më e rëndësishme artistike e vitit, ku shqiptarët...

Il cammino dei Balcani verso l’Unione europea

Di Federica Mogherini Scrivo alla fine di una settimana dedicata soprattutto ai Balcani, al conflitto tra Israele e Palestina, e all’America Latina. Martedì a Strasburgo abbiamo...

Po jetoj… Nga Arjeta Imeri

Po jetoj Jeta është dhuratë që na ofrohet pastaj neve na ngelet ta pëlqejmë e ta gëzojmë, a po mos ta duam. Unë zgjodha ta dua e...

“Demokracia” afrikanolatine e Shqipërisë! Nga Dr. Enriko Ceko

Shqipëria prej kohësh nuk ka fituar pikë në renditjen për nivelin e demokracisë midis vendeve të tjera. Kjo për dy arsye. E para, nuk...

Të dijë dhe … më pas të bëjë diplomaci Kryeministri dhe Ministri

Ditët e fundit ka pasur shumë komente në lidhje me “zero probleme me fqinjët” dhe votën e dhënë në lidhje dhe kumbim me aleatin...

Rrugëtimi i marrëdhënieve politike mes dy shteteve shqiptare, në 10 vite.

Nga Leonora Laçi, Shkodër Duke qenë se më datë 17 shkurt 2018 Kosova shënon 10-vjetorin e pavarësisë së shumë dëshiruar (2008-2018), preferova të gjejë këtë...

La fidanzata di Ermal Meta: “Ha la pazienza di sopportarmi”

C'è una donna con la quale Ermal Meta sta condividendo la gioia per la vittoria del Festival di Sanremo 2018. Si tratta della fidanzata...

Ermal ti nuk permende fare Shqipërinë, përse shqiptarët kaq krenarë me ty?!!

Nga Ilir Demalia Sapo Ermal Meta me Fabricio Moro, mori çmimin fitues i Festivalit të Sanremos, u lëshuan O sa mirë me qenë shqiptarët, në...

Ideja e ndarjes së Kosovës, dmth. luftë e re në Ballkan! Ja disa nga...

Nga Fadil Maloku Liqeni i Ujmanit (gjatësi afër 32 km.), është një burim i rrallë natyror, prej nga përmes hidrosistemit Ibër- lepenc, bëhet ujitja e...

AGJENTI RUS… Nga Agim Xhafka

(Tregimi i së dielës) Mbase është i burgosuri i vetëm në botë që u dënua 25 vjet dhe nuk e mësoi shkakun. Askush nuk i...