Home 2018 February 14

Daily Archives: 14 February, 2018

E shtunë…. Letra për Milenën, Franz Kafka

Përktheu Elona Caslli Ende e shtunë. Ky takim letrash duhet të marrë fund, Milenë, po na çmend, nuk e mbajmë më mend çfarë shkruajmë, çfarë...

Shqipëria në BE? “You play your farse, I play my game..”

Nga Dritan Shano Edhe drurët e Shqipërisë e dinë se çdo afrim me Bashkimin Europian, varet vetëm nga organet vendim-marrëse të BE, dhe se vendimi...

Mohuesi i Skënderbeut reagon për flamurin kombëtar

Paradoksi në Kosovë s’ka të ndalur. Edhe Gëzim Kelmendit, që është mohues i rregullt i vlerave kombëtare, i ka ardhur rendi që ta mbrojë...

Ultimatumi nga Cipras, Turqia i përgjigjet Greqisë: Kini kujdes se …

Kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yıldırım, ka kërkuar nga autoritetet e Greqisë fqinje që të qëndrojnë larg shkaktimit të tensioneve për shkak të...

Çollaku: Fëmijët e Tiranës u ‘thanë’ për bukë, Veliaj ka reduktuar ushqimin në çerdhe...

Këshilltari i PD-së, Kreshnik Çollaku në një postim në Facebook, ka publikuar menunë për fëmijët e kopështeve dhe çerdheve në Tiranë. Sipas Collakut, menuja...

Ministri i kërkon Presidentit plotfuqishmërinë për negociata me Greqinë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i është drejtuar Presidentit Meta me një kërkesë për plotfuqishmëri për të nisur negociatat me Greqinë. Pjesë e negociatave shkruhet...

Greqia: Shqipëria të heqe nga harta dhe librat emrin “Çamëri”

Greqia kërkon heqjen nga hartat dhe tekstet shkollore në Shqipëri të termit Çamëri dhe çdo reference tjetër që Athina e cilëson me përmbajtje irredentiste....

Inva Mula shpërthen për çështjen e teatrit. E turpshme gjendja e artistëve!

Çështja e Teatrit Kombëtar është kthyer në një nga diskutimet më të forta në Shqipëri. Reagime të ndryshme sa vijnë e shtohen, ndërsa i...

Shperthen Mark Marku: Universiteti është kriminalizuar!

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, profesori Mark Marku ka komentuar takimin e kryeministrit Edi Rama me senatin e Universitetit të Tiranës për...

Pakti detar me Greqinë, Meta konsultohet nesër në zyrë me Berishën

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka nisur konsultimet me ish-presidentët e vendit pas kërkesës që i ka bërë ministri i Jashtëm Bushati për bisedimet...