Home 2018 February 18

Daily Archives: 18 February, 2018

Missione Italia a Tirana, inizio con tutto esaurito. Fontana, Confindustria: “Albania Paese fratello fin...

Dall'idea di Artur Nura redato da Alessandro Zorgniotti Tutto esaurito nella grande sala principale al piano terra del Tirana International hotel che, domenica sera 18...

NJE VIT ME PAS PER STOIKET,SKEPTIKET DHE KUNDERSHTARET E “CADRES SE LIRISE”

Nga Lirim K. Nezha Sapo hapa fb ne mengjes u perballa me statuse ironike lidhur me nje vjetorin e protestes se madhe te demokrateve qe...

Derregullimi domosdoshmëri për liberalizimin në tregun e energjisë!

Nga Dr. Lorenc Gordani Tregu i energjisë prej vitesh po ecën drejt liberalizimit! Reforme qe me shume se një detyrim lidhur me agjendën integruese duhet...

DEKOR ITALY, UN NUOVO CONCETTO PER RINNOVARE E ABBELLIRE LA CASA, IL NEGOZIO E...

In Rruga Bardhok Biba, il DEKOR POINT della Signora Vania Tonello propone in un ambiente raffinato soluzioni architettoniche di pregevole bellezza realizzabili in modo pratico...

Pse JO një president i përbashkët për Kosovën dhe Shqipërinë!?

Nga Enver Bytyçi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot nga Prishtina hodhi propozimin e tij të radhës që Shqipëria dhe Kosova të kenë një president...

Kur të vie unë… Nga Ana Berisha

Kur të vie unë Kur të vie unë Tik ,tak ,tik ,tak. Si ore në zemrën tënde Tik,tak,tik,tak Zemra jote do ndjej. Do kthehesh me vështrimin nga unë,ndoshta mund të...

Krijo veten dhe rikrijo veten … Nga Charles Bukowski

Përktheu Elona Caslli Krijo veten dhe rikrijo veten. Mos noto në të njëjtin moçal. Krijo veten dhe më pas rikrijo veten. Mos u mbërthe nga kthetrat e mediokritetit. Krijo...

La nuova strategia di allargamento UE che sembra tanto un ultimatum ai Balcani

Pierluca Merola EastJournal La Commissione europea ha presentato il 6 febbraio scorso la sua nuova strategiasull’allargamento dell’UE. Nello stabilire le priorità in cui intervenire e un percorso...

Vasili: ONM pranon qe ligji u shkel.Gjynah per ata qe brohoriten per drejtesine e...

Nga Petrit Vasili ONM dhe shefja e misionit Calavera na thote qe kandidatet e rrezuar prej tyre ONM e paska bere sipas ligjit. Po kush e...

DA OGGI TIRANA E’ CAPITALE DELLA COOPERAZIONE INDUSTRIALE ITALO – ALBANESE: IL BENVENUTO DEL...

Di Alessandro Zorgniotti Da oggi e in particolare da domani, lunedì 19 febbraio, Tirana diventa la Capitale della cooperazione industriale italo – albanese. Il summit ha...