Home 2018 February 24

Daily Archives: 24 February, 2018

Shoqëri e stresuar dhe qeveri e lumtur, rasti i Shqipërisë dhe i Sirisë!

Doktoresha Arjana Rreli prej 30 vjetësh punon si mjeke psikiatre, nga të cilat 8 vjet në Qendrën Komunitare të Shëndetit Mendor numër 3 në...

Petrit Vasili shpërthen ndaj Ramës: Je peng interesash të errëta

Nga Petrit Vasili Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama sa i takon qëndrimeve në...

Kërko mëshirë! Falu për mëkatet! Nga Rita Petro

KËRKO MËSHIRË! Kërko mëshirë! Falu për mëkatet! Te cili? Te unë PRIFTI Tani je në dorën time! Kush je ti? Kërko mëshirë dhe do të shpëtosh shpirtin tënd. Kush të ka...

Zemra e gruas sime… Nga Franco Arminio

Përktheu Elona Caslli Pak më parë, ndjeva zemrën e gruas sime mbi faqe. Zemra e gruas sime është një kanistër, ku flenë macet. Zemra e gruas sime është një furrë, ku bëhen...

Edhe pse me te pakte se zakonisht, Çamët në protestë: Transparencë për negociatat me...

Edhe pse me pjesemarrje modeste ne raport me organizimet e meparshme Shoqata Cameria dhe PDIU protestuan edhe sot me pankartat “Çamëria është Shqipëri”, ata...

Rama-punëtorëve të guroreve: Kapini për fyti pronarët, ata duhet t’u përgjigjen

“Kapini për fyti pronarin, ai duhet përgjigjet një për një”, tha Rama në fjalën e tij, duke u shprehur se “nuk kanë shanse të...

Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Shqipëria po pret autorizimin e Presidentit

Ish ministrja greke Dora Bakoyannis dy ditë më parë tha se do të thërrasë në interpelancë urgjente ministrin grek Nikos Kotzias për marrëveshjen me...

Axhenda e Junker, do të pritet nga Rama. Metën e takon të hënën

Kreu i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker mbërrin të dielën në orën 17.30, ku do të pritet me ceremoni ushtarake nga kryeministri Edi Rama. Sipas axhendës,...

Makina shtyp kalimtarët, plagoset i mituri

Një tjetër aksident tragjik i mori jetën dy personave të së njëjtës familjeje ndërsa i plagosur mbeti edhe një fëmijë 8 vjeçar. Ngjarja e...

Sfida e re në Ballkan, rreziku që vjen nga Rusia e Turqia per BE

Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar, por e para ende jo. Analisti i “The Guardian”, Ivan Krastev citon fjalët e një zyrtari të lartë...