Home 2018 February 25

Daily Archives: 25 February, 2018

Asgjë nuk është demarkacioni, kundrual asociacionit (lexo; copëtimit# të Kosovës)!

Nga Fadil Maloku 1. Opsioni i ndarjes, po rikthehet ngadalë por sigurt, por, tash jo më si farsë, por si realitet! Presidenti serb, gjatë gjithë...

Shënim në fund të faqes… Nga Zuzanna Ginczanka

Përktheu  Elona Caslli Pluhur nuk jam dhe pluhur nuk bëhem. Nuk zbrita nga qielli dhe në qiell nuk ngjitem. Jam vetë qielli si tavani prej xhami. Jam vetë toka si terreni pjellor. Nuk jam arratisur...

Sot ne Gjirokaster, Kodra e Shtufit. Nga Tritan Shehu

Mbas presionit te realizuar fillojne punimet e para per eksplorimin e zones se rreshqitjes. Por Qeveria nuk pranon jo vetem ta konsideroje ate si “Zone...

Denoncimi/ Berisha: Kapitullimi i Edvinit dhe Ditziut te tij per çeshtjen çame, eshte akti...

Ish-kryeministri Sali Berisha, të dielën, është shprehur se kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati kanë kryer një nga aktet më poshtëruese...

E transferuan nga burgu i Vlorës në të Fierit, si u vetëvar me kanotiere...

Nuk duroi dot izolimin në qeli, i jep fund jetës 38- vjeçari. Ngjarja ndodhi në Burgun e Fierit, ku një prej të dënuarve është...

Mediat (Aparatçikët) e Erdoganit në Shqipëri sulmojnë ministren Kumbaro

Tashmë prej vitesh dihet, që politika turke po mundohet të imponojë frymën e saj konfliktuale në Ballkan. Teza e parë e kësaj ndërhyrjeje ishte libri...

Ervisa Preka mëson të vërtetën tragjike, humbi burrin dhe 3 fëmijët në aksident

Mbrëmja e kaluar ka qenë nata më e trishtë dhe më traumatizuese për Evisa Prekën. 37-vjeçarja e cila ndodhet ende në spitalin rajonal të...

Dalle elezioni ai fatti, i leader economici della Granda rompono il “Silenzio Stampa”

Le associazioni di categoria ospiti del programma del lunedì sera di Ghisolfi su Telecupole Piemonte Dalle elezioni ai fatti. A rompere in maniera corale il...

FENUGREK – KOKRRA MAGJIKE QE RREGULLON PROBLEMET HORMONALE DHE RRIT POTENCEN MASHKULLORE

Në Indi dhe Kinë është përdorur gjerësisht për të kuruar, artritin, astmen, për të përmirësuar tretjen, për të mbajtur një metabolizëm të shëndetshëm, për...

Dosja e Sigurimit, akuza e vjehrrës: Maks Velo lexon pornografi

A arrini dot ta mendoni se mund të bëni burg vetëm sepse të gjejnë në shtëpi një libër që flet për seksin? Ju tingëllon...