Home KRYESORE Ja kush është drejtoresha e preferuar Ramës që u shkarkua pa zhurmë

Ja kush është drejtoresha e preferuar Ramës që u shkarkua pa zhurmë

Prej më pak se një jave, drejtoresha e shërbimit social në Vlorë, Ines Stasa është shkarkuar nga detyra në mënyrë të menjëhershme dhe pa zhurmë!

Nga burime për ‘’FaxWeb” bëhet me dije se është konstatuar një shkelje e rëndë, por pa dhënë ende detaje të mëtejshme. Kujtojme qe Ines Stasa, ish-zëdhënesia e kryeministrit Rama në Vlorë, në zgjedhjet e 2013-ës, mori detyren e kreut të shërbimit social menjëherë pasi qeveria aktuale erdhi në pushtet.

Shkarkimi i Stasës 5 vjet pasi mori detyrën, nuk është komentuar dhe as sqaruar nga ana e autoriteteve. Ajo që bie ne sy mbetet largimi i Stasës nga vëmendja e opinionit, madje kjo e fundit ka bllokuar dhe të gjitha llogaritë e rrjeteve sociale. Do na duhet të presim dhe te mesojme ate qe duhet….

 

 

Share: