Home KRYESORE Mohuesi i Skënderbeut reagon për flamurin kombëtar

Mohuesi i Skënderbeut reagon për flamurin kombëtar

2
0
SHARE

Paradoksi në Kosovë s??ka të ndalur. Edhe Gëzim Kelmendit, që është mohues i rregullt i vlerave kombëtare, i ka ardhur rendi që ta mbrojë flamurin kuqezi. Partia Fjala konsideron se ??largimi i flamurit kombëtar në Prishtinë është dobësi dhe qyqarllëk i pushtetit aktual qeverisës?

Kreu i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, që mohon figurën e Skënderbeut, ka gjetur hapësirë që edhe ai të reagojë në mbrojtje të flamurit kombëtar të larguar nga Rrethi i Prishtinës, për t??u vendosur flamuri shtetëror.

???shtë dobësi ngase për interesa të ulëta politike dhe personale ofendohet identiteti i shumicës shqiptare të Kosovës. Kjo vepër është e ngjashme me veprën e regjimit të Serbisë që para disa viteve largoj nga qendra e Preshevës lapidarin e dëshmorëve shqiptarë të U?PMB-së?, thuhet në reagimin e tyre, njofton Klan Kosova.

Sipas partisë Fjala, ??kjo vepër e largimit të flamurit kombëtar është qyqarllëk ngase po ky pushtet nuk guxon as me mendu e lëre më me largu flamurin e Serbisë i cili valvitet lirshëm në komunat me shumicë serbe në tërë territorin e Republikës së Kosovës?.

??Këtë situatë e bën edhe më të rëndë fakti se pushteti aktual qeverisës në Kosovë përbëhet nga partitë që thirren në emër të U?K-së, PDK-AAK dhe Nisma. Ne FJALA i bëjmë thirrje pushtetit qeverisës që mos të luaj me ndjenjat tona kombëtare dhe ta respektoj flamurin tonë kombëtar?, përfundon reagimi./360grade.al

Share: