Home KRYESORE Vlahutin takohet me Kryemadhin në Kryesinë e Kuvendit, por ja çfarë i...

Vlahutin takohet me Kryemadhin në Kryesinë e Kuvendit, por ja çfarë i ka dorëzuar

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin zhvilloi një takim me Kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në Kryesinë e Kuvendit.

Vlahutin i dorëzoi Kryetares së LSI Strategjinë e Zgjerimit të Bashkimit Europian.

Kryemadhi ka deklaruar se “Integrimi i Shqipërisë në BE i takon qytetarëve dhe si i tillë ne shpresojmë që brenda qershorit ne të kemi një vendim pozitiv për çeljen e negociatave.”/opinion.al

Share: