Home 2018 March 9

Daily Archives: 9 March, 2018

Eksperti i ekonomise sjell një kujtesë për Qeverinë Rama 2 dhe Bankën e Shqipërisë

Nga Kasem Seferi Këto ditë të fundit lajm ishte organizimi nga Zoti Majko si Ministër për Emigracionin i një ngjarje për emigracionin shqiptar, veçanërisht atë...

Milionat e politikës shqiptare për të bërë fotografi në Uashington

Nga Mentor Kikia Dokumentat e bëra publike deri tani konfirmojnë se nga Partia Demokratike, apo për llogari të Partisë Demokratike të Shqipërisë, janë paguar së...

Përmbytja në Obot, Bashkia Shkodër kërkon shpalljen e gjendjes së emergjencës

Në qarkun Shkodër qindra hektarë tokë bujqësore vazhdojnë të mbeten nën ujë në fshatin Obot, Oblikë dhe Murriqan ndërsa prurjet e liqenit dhe lumenjve...

Në SHBA ka 3.5 milionë myslimanë, por një gazetare vëndos shami në ekran

Nga Kane Farabaugh, VOA Qendra Kërkimore Pew përllogarit se në Shtetet e Bashkuara ka rreth 3.5 milionë myslimanë, një numër që po rritet. Parashikohet që...

Maqedoni, Zaev mund të largojë disa ministra të BDI-së

LSDM përmes disa mediave gjatë periudhës së fundit po përgatit terren për ndërrimin e disa ministrave nga radhët e BDI-së. Lajmi bëhet i ditur...

Rama-Bashës: Boll me retë në pantallona, shko në Prokurori se…

Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha në lidhje me investigimin e revistës amerikane “Mother Jones” për...

Bora tregon si është veshur, fansat: “U vure në sedër nga Muç Nano, qenke…”

Pak ditë më parë Bora Zemani u përfshi në një koment të bërë nga Mustafa Nano, teksa ky i fundit shkruante për veshjen dhe...

Video/ Skema e vrasjes së Azem Hajdarit dhe misteret e telefonatës së fundit

Sot, në 55-vjetorin e lindjes së Azem Hajdarit, në një moment kur vëmendja publike është rikthyer sërish tek kjo ngjarje, vecanërisht pas vendimit të...

Parate e Lobimit ne USA, Manjani: Kulmi! Kësaj i thonë të blesh qeder me...

Ylli Manjani ish-ministri i Drejtësisë pranon se partitë politike japin para për të bërë lobing në SHBA. Por sipas tij nuk është veç PD...

Ambasadori i SHBA: Peshku i madh i kokainës është Arbër Çekaj!

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka komentuar për here të parë kapjen e 613 kg kokainë në Shqipëri. Duke qenë se ai vete...