Home 2018 March 10

Daily Archives: 10 March, 2018

Nënë e bijë të zhytura në varfëri, 11-vjeçarja mes lotësh: Lus zotin të kem...

Familjet shqiptare që jetojnë në gjendje të mjeruar jo vetëm ekonomike por edhe shpirtërore janë të pafundme. Rasti i mëposhtëm bën fjalë për një familje...

Patentat/ Hyn në fuqin pyetsori i ri, ndryshojnë procedurat për lejet A2, B1, dhe...

Të gjtihë personat që dua të pajisen me leje drejtimi për automjete tashmë do përballen me rregulla të reja. Kjo pasi që nga 1...

Foto/ Xhensila Peres i bie rrobdishani dhe…

Dukej sikur këtë pamje nuk ishin aspak në stilin e saj, por ish banorja e Big Brother, pasi ekspozoi gjoksin, tashmë ka vendosur të...

VIDEO/ Ish-ambasadori në OKB zbulon skenarin për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho në emisionin 360gradë të Artur Zhejit, në Ora News, duke folur lidhur me deklaratën e analistit grek...

Shpërthen deputeti gjerman: Pa Saimir Tahirin në burg, Shqipëria ta harrojë BE-në

Nëse nuk hiqet çdo lloj mbrojtje parlamentare për Saimir Tahirin, harrojini negociatat me BE. Ky është thelbi i mesazhit që deputeti gjerman Johann Ëadephul,...

Greqia në alarm: Jemi pranë luftës me Turqinë!

Greqi dhe Turqia gjenden prej muajsh mes përplasjeve dhe konflikteve, ndërkohë që Ankaraja zyrtare ka njoftuar ditën e djeshme se do të mbajë disa...

Trondit NASA: Mund të mos dërgojmë më njerëz në Hënë pas asaj që i...

Një astronaut i NASA-s, i cili kaloi një vit në hapësirë ??tani ka ADN të ndryshëm nga vëllait të tij binjak – një zbulim...

Haradinaj i gatshëm të diskutojë me Listën Serbe për…

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi duhet të mbahet javën e...

Gazetarja kërcënohet me thikë dhe tregon tmerrin e përjetuar

Gazetarja e Tg2 Christiana Ruggeri, me anë të një statusi në Facebook ka treguar tmerrin që po përjeton. Ajo është kërcënuar mëngjesin e së...

Il teorema della congiura russa

Di Exit.al Visto che molti lettori ci chiedono chiarimenti sulla “Russian Connection” lanciata dal sito di giornalismo investigativo americano Mother Jones, e furiosamente ripresa da...