Home 2018 March 18

Daily Archives: 18 March, 2018

E gjatë është nata… nga Peppino Impastato

Përktheu: Elona Caslli E gjatë është nata dhe e pakohë. Qielli i fryrë nga shiu nuk i lejon sytë t’i shohin yjet. Dritën, nuk do ta sjellë as era e akullt, as kënga...

Per il nuovo Parlamento, debutto anticipato dal “Silenzio Stampa” di Telecupole

Quale Governo per l’Italia e quali ricadute per il Piemonte e per la provincia Granda? Su questa duplice questione, a pochi giorni oramai dall’insediamento...

Fred Abrahams: “Lobimi rus” i Bashës nuk e ndihmon dot Ramën nga kritikat

Fred Ambrahams autori amerikan i librit Shqipëria Moderne-Nga Diktatura në Demokraci drejt Europës, në një intervistë për Shqiptarja.com kalon në skaner zhvillimit më të...

Eksperienca kulinare Neranxi me brande te famshme ne Gjirokaster

Edhe kete fundjave Chefat dhe specialistet e Institutit Kulinar Neranxi dhe Kompanise Neranxi demonstruan live ne Gjirokaster tek “Resort Kerculla” receta te reja dhe...

Shefja e ICE: Nëse doni investime serioze, jepni siguri të qëndrueshme fiskale, administrative dhe...

Në një intervistë të realizuar per Radio Radicale me znj. Elisa Scelsa, kreu i ri i Institutit për Tregtinë me Jashte te Italisë në...

Zbulohet laboratori, 1000 persona ikën jashtë me dokumente false

Një grup i strukturuar kriminal dërgoi në mënyrë të jashtëligjshme 1 mijë persona drejt SHBA, Anglisë e Kanadasë. Sot mesohen te tjera detaje. Laboratori...

Raporti/ Në zgjedhjet e 2017-s votat u blenë, Shqipëria si Nepali dhe Liberia

Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën e Pipa Noris, një prej eksperteve më të mira...

Ambasadori rus rrëzon akuzat: Nuk ka financime ruse për kontratën e lobimit të PD-së

Ambasadori Rus në Tiranë, Aleksandër Karpushin ka hedhur poshtë akuzat Partisë Socialistë ndaj asaj Demokratike për financim nga biznesmenë rus në çështjen e kontratës...

16,000 përkrahës kërkojnë që peticioni të pranohet formalisht nga Kryeministri Edi Rama

Disa pyetje për Qeverinë me rastin e 5-vjetorit të peticionit për Rrugën e Arbërit Nga Gëzim Alpion & Grupi i Lobimit Sot është 5-vjetori i peticionit...

Pse myslimanët nuk luten shqip? – Nga Gani Mehmetaj

Perandoria turke që nga fillimi i islamizimit të dhunshëm në Gadishullin Ilirik, i shpalli luftë kombit dhe gjuhës sonë. Luftën nuk e pushoi asnjëherë....