Home 2018 March 21

Daily Archives: 21 March, 2018

Nesër parashikohet rënie drastike e temperaturave

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të izoluara shiu e dëbore. Pas mesditës, ka një...

Arrestohet “truri” i tjetërsimit të pronave tek “Rana e Hedhun” (FOTO)

Skema e tjetërsimit të pronave në Lezhë ka çuar në pranga një të shpallur në kërkim. I arrestuar është Lekë Frroku. Burime nga Prokuroria konfirmuan...

Kim Mehmeti: “Patriotizmi” maqedonas ushqehet me antishqiptari!

Shkrimtari Kim Mehmeti ka reaguar lidhur me protestat e sotme në Shkup me moton “Pranverë PA DREJTËSI”, e që ka të bëjë me vendimin...

Çfarë po ndodh? Euro bie në nivelin më të ulët…

Euro vijon rënien në tregun valutor vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 129.05 lekë, 0.88 lekë...

Kokaina “conection”: Pse Fatmir Xhafa “çoi” në Prokurori Berishën dhe Bashën? Ku fle lepuri?

Është tashmë i ditur veprimi më i fundit i ministrit të brendshëm. Në shkresën e drejtuar Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ministri Xhafaj thekson...

Ratifikohet Demarkacioni me Malin e Zi

Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë me ne fund marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Me 80 vota pro, 11 kundër dhe asnjë...

Perché l’Italia non alza la voce con Erdoğan

Gabriele Crescente, giornalista di Internazionale.it Quando le immagini dell’intervento turco nel nord della Siria hanno mostrato i carri armati di fabbricazione tedesca Leopard 2 che bombardavano...

“Quando l’Amore diventa Poesia” con Luljeta Strefi e Giuseppe Palumbo

Lunedì 26 marzo , presso il Palazzo della Cultura A.Moisiu, l'Associazione NEW UMOR SOUND presieduta Luljeta Strefi in collaborazione con il Comune di Durazzo...

Thjeshtësi… Nga Alda Merini

Përktheu: Elona Caslli Thjeshtësi do të thotë të zhvishesh lakuriq para të tjerëve. Dhe ne e kemi aq të vështirë të jemi të vërtetë me të...

Meta: Te hapen sa me pare negociatat e anetaresimit me BE

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Komitetin e Çështjeve Politike dhe të Sigurisë së Këshillit të BE-së, të përbërë...