Home KRYESORE Ironia e mjekut te njohur: Rama ka shume mik shefin Neurologjise te...

Ironia e mjekut te njohur: Rama ka shume mik shefin Neurologjise te QSUT, por shkon te Amerikani

Mjeku dhe polemisti i njohur Petrit Vargu sot ka zgjedhur te beje ironi therrese me kryeministrin e Shqiperise dhe shefin e Neurokirugjise prane QSUT.

Tashme qe lajmi me i klikuar ka qene vizita e kryeministrit Rama ne Spitalin Amerikan, polemisti Vargu sjell ne vemendje te publikut diagnozen qe paska kryeministri Rama, por nuk harron ta ironizoje kete fundit duke i shjelle ne vemendje spitalin publik te cilin Rama se bashku me sistemin publik te Shendetesise e ka pergjegjesi dhe nuk harron ti kujtoje publikut asnje here “sukseset” e qeverise se tij ne kete sektor.

Per me teper, mjeku Vargu kujton se miqesia e kryeministrit me shefin e Neurokirurgjise ne QSUT qenka aq e madhe sa paska spostuar per hater te tij edhe projekte urbanistike ne qender te kryeqytetit…

Ja statusi i plote i Petrit Vargut

Rama ishte tek spitali amerikan dhe takoi nje mjek shume te mire ,pasi ka probleme me nervin shiatik?Po ai ka mik shefin e neurokirgjise ne QSUT!E ka aq mik sa ndryshoi dhe planin frances per qendren e Tiranes ,vetem qe mos i prishte shtepine…..

Share: