Home 2018 March

Monthly Archives: March 2018

POPULL vs. KONCESIONARET! Nga Elvin Meka

Meqenese per nje tarife 5 euro ndaj koncesionarit te mirembajtjes se "autodtrades: Milot - Morine pop ulli i vuri flaken simbolit identifikues te koncesionarit,...

“Edhe unë jam Kuksian”, foto virale qe po pushton rrjetin.

Nisma Thurje ka shperndare ne rrjetet sociale kete foto duke sugjeruar qe ta shperndarje edhe te tjere dhe ajo tashme po behet virale duke...

Prokuroria vlerëson dëmet dhe nis hetimet ndaj protestuesve ne Kukes

Prokuroria e Përgjithshme njofton se po ndjek me vëmendje ngjarjet e zhvilluara në protestën e paradites së sotme në segmentin rrugor pranë Tunelit të...

Mbi nocionin e “barbarisë” qytetare dhe mizorive të kryeministrit!

Nga Enver Bytyçi Sot kukësianët, hasjanët, tropojanët, besa edhe kosovarët u mblodhën dhe kundërshtuan politikat mizore të kryeministrit të Shqipërisë. Ky, kryeministri ynë, në ditët...

Die Welt lëshon alarmin: “Turqia dhe Greqia drejt një lufte shkatërrimtare!

“Marrëdhëniet e vështira mes dy partnerëve të NATO-s kanë mbërritur në pikën më kritike që kur presidenti turk ka rinisur rindërtimin e Turqisë si...

Brenda 5 vitesh euro do të bëhet…, paralajmërimi i frikshëm

Projekti evropian i monedhës së përbashkët është i destinuar të dështojë, tha analisti financiar gjerman Marc Friedrich për Sputnik. Ndërsa shefja e FMN Christine Lagarde...

Ngjela deklaratë të fortë: Ministra të provuar se janë implikuar në krim të organizuar

Nga Spartak Ngjela Ishte dhe është e qartë: pa Shqipërinë e bashkuar, kjo zonë gjeografike ku jetojnë shqiptaret, dhe vetë Ballkani Perëndimor, kurrë nuk do...

Artur Zheji: Derdhet kupa që mbushi arroganca e Ramës

Shqiptarët i dhanë besim dhe pushtet, ndoshta si askujt tjetri në këtë vend, ku pasioni për eksperimentet njerëzore nuk njeh kufinj. E bënë, ministër, e...

Berisha mesazh Ramës dhe Xhafajt: Mos e vazhdoni më terrorin në Kukës se…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të Ramës dhe Xhafaj, të cilët deklaruan se protesta në Kukës kishte element kriminal. Berisha i cilëson këto...

“Deklarata kërcënuese e Xhafajt, reagon Flamur Noka

Në një dalje publike nga selia e Partisë Demokratike, deputeti Flamur Noka ka reaguar lidhur me qëndrimet e Kryeministrit Rama dhe veccanërisht Ministrit të...