Home KRYESORE Petrit Vasili i ben thirrje Prokurorise te hetoje koncensionet

Petrit Vasili i ben thirrje Prokurorise te hetoje koncensionet

Prokuroria te beje Vetingun e koncesioneve, qe po rrenojne ekonomine.

FMN foli qarte qe koncesionet duhet te ndalen menjehere.

Kryeministri dhe qeveria kane pasur merak te madh tu japin privateve parate publike qe te fitojne ata dhe qeveria.

Zero Transparenca ne dhenien e koncesioneve eshte qyrky per te mbuluar grabitjen e parave te shqiptareve.

FMN eshte me te drejte shume e shqetesuar dhe po e ndjek me shume seriozitet kete shkarje kriminale te ekonomise per shkak te koncesioneve,qe jo vetem rrembejne parate e qytetareve, por edhe pastrojne sheshit parate e droges dhe krimit te organizuar.

Prokuroria duhet te beje me urgjence Vetingun e koncesioneve sepse ekonomia shqiptare eshte futur ne rrugen shume te rrezikshme te kolapsit dhe kriminalizimit shkaterrimtar.

Share: