Home KRYESORE VIDEO/ Shpërthen Spartak Ngjela: SHBA-ja po investon, por politikanët po shiten tek...

VIDEO/ Shpërthen Spartak Ngjela: SHBA-ja po investon, por politikanët po shiten tek grekët…

Avokati, Spartak Ngjela i ftuar në studion e 360gradë, të Artur Zhejit lidhur me veprimtarinë e SHBA në Shqipëri u shpreh se ato po investojnë, por klasa politike shqiptare shitet lehtë.

“Ka dy plane, njëri gjeopolitik dhe tjetri është ekonomik. Ka një investim ekonomik të madh dhe investim politik në koncept gjeopolitik. SHBA nuk mund të vazhdojë këtë poltikë pasi kjo klasë politike që kemi ne shitet me atë që thotë greku”, tha Ngjela.

Share: