Home 2018 April 1

Daily Archives: 1 April, 2018

O shtet(ka…)rë shqiptarë shikoni si vepron bota për interes të vet!

Nga Kasem Seferi Me shumë dhimbje dëgjova një lajm që Presidenti turk Erdoan (gërma “g” o të paditur nuk gërmëzohet) tha për Kryeministrin shqiptar të...

Deputetët e PD-së hyjnë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës: Të lirohen protestuesit!

Deputetët e PD-së hynë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e protestuesve të arrestuar në Kukës, që u sollën nga...

Edi Rama nuk është car, por rusët i duhen…

Ndoshta që nga prishja me Bashkimin Sovjetik, rreth gjysëm shekulli më parë, dhe daljes së Shqipërisë nga Traktati i Varshavës, Rusia nuk ka qenë...

Rregulla të reja për vizë në SHBA, kontroll edhe rrjeteve sociale…

Administrata Trump bëri të ditur se dëshiron të grumbullojë historikun e mediave sociale të thuajse çdo personi që kërkon vizë për të hyrë në...

Moderatorja e Tv: “Nëse burri do më tradhtonte, do të …”

Jonida Shehu është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar, e cila ka treguar se do kalonte në depresion nëse do zbulonte...

Del video/ Gara e velinave po behet kush te nxjerre me shume intimitete trupore,...

Gara midis velinave po behet e forte kush te nxjerre me shume intimitete trupore. Duket se këtë herë Rashel Kolaneci ka ‘çmendur’ rrjetin me...

Prestigjozja Britanike shkrim për protestën në Kukës: Qytetarët ndeshen me policinë

Protesta e djeshme në Kukës, është pasqyruar jo vetëm në mediat vendase, por ka marrë një vëmendje nga mediat ndërkombëtare. Prestigjiozja britanike Reuters, i ka kushtuar...

Video/ Babai u shiti shtëpinë dhe i braktisi kur ishin të vegjël

Dashuria, sakrifica e nënës për fëmijën, është arsyeja që ka sjellë sot Elenën, një vajzë 17-vjeçare, në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, te...

Protesta ne mbrojtje te Kuksianeve te arrestuar te Drejtoria e Policisë

Në këto momente dhjetëra qytetarë janë mbledhur përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë Tiranë, ku kërkojnë lirimin e qytetarëve kukësianë të cilët janë ndaluar...

Basha nga PD: Rama arreston kukësianët për krime të rënda, narkotrafikantët i le të...

Nga Lulzim Basha E njëjta polici që lë të ikë një narkotrafikant si Arbër Çekaj, që kapet me 620 kg kokainë në portin e Durrësit,...