Home 2018 April 2

Daily Archives: 2 April, 2018

Kosova duhet të shkapet nga Turqia! Nga Ndue Ukaj

Kur shkrimtarja austriake, Ingeborg Bachmann, shkruante: “historia mëson, por nuk ka nxënës”, ajo fliste për raportet e përhershme problematike ndërmjet popujve dhe kujtesës së...

Lubonja: Të gjithë jemi kuksianë! Kur mbaron fjala, gjykon palla

Çfarë duhet të bëjnë njerëzit kur shohin një kryeministër që, pasi u ka marrë votën duke premtuar ulje të taksave dhe përmirësim jetese, pa...

Përplasje mes PD dhe shoqërisë civile? Ja çfarë thotë Arben Ristani

Qytetarët vijojnë protestën maratonë para Drejtorisë së Policisë së Tiranës për lirimin e banorëve të arrestuar të Kukësit që prej mëngjesit të ditës së...

Thirrje e Bashes: Populli të ngrihet në protesta, qeveria po grabit shqiptarët

Lulzim Basha në një dalje për mediat, të hënën në darkë, ka njoftuar fillimin e një aksioni të përbashkët opozitar me protesta masive në...

Aktorët i bashkohen protestuesve të Kukësit, Derhemi: Kemi kryeministër të pa përgjegjshëm

Pasi protestuan para Teatrit Kombëtar, aktorët janë zhvendosur pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës ku protestuan me qytetarët prej disa orësh për lirimin e...

Video – Ekskluzive/ Cfarë po ndodh në ambjentet e Komisariatit Nr.3, ku po mbahet...

Studiuesja dhe pedagogia amerikane Lory Amy e cila ndodhet në Tiranë për një studim lidhur me krimet e komunizmit, është ndaluar sot nga blutë...

Ngjarja në Kukës, pjesëz e së vërtetës në Republikën e Shqipërisë

Nga Kasem Seferi Gjithnjë, këto kohë të fundit, me shkrime kam dashur t’i bëj më të ndjeshëm të gjithë ata që kanë një diplomë ekonomisti...

Për Ramën dhe oligarkët e tij të fëlliqur… për kuksianët dhe varfërinë e tyre...

Nga Nikollaq Neranxi Kur pashë sot të rreshtuar të gjithë biznesmenët e Ramës që folën me gjuhën e tij, mu kujtuan disa ngjarje të rëndësishme...

Ai mori ca filxhanë me dashuri… nga Muhammad Ali

Përktheu: Elona Caslli Ai mori ca filxhanë me dashuri Ai mori një lugë gjelle me durim. Ai mori një lugë çaji me bujari. Ai mori një krikëll birre...

Në prag të hyrjes së TVSH-së: Rritet 45% numri i bizneseve të mbyllura në...

Në tre muajt e parë të vitit (nga 3 janari deri në 30 mars) kanë kaluar në status pasiv 3652 biznese, sipas listës së...