Home 2018 April 6

Daily Archives: 6 April, 2018

Sulm banditesk me leva ndaj gazetarit Drishti nga banditë me maska, policia nuk reagoi

Administratori i “TV Zjarr”, gazetari Ismet Drishti, është kërcënuar nga një grup me maska, që ka sulmuar me leva dhe sende të forta ndërtesën...

Una città, un film – Latina e altro | Mio fratello è figlio unico...

Con Elio Germano, Riccardo Scamarcio, Diane Fleri, Alba Rohrwacher, Angela Finocchiaro. Tratto dall'opera 'Il Fasciocomunista' di Antonio Pennacchi. Accio è la disperazione dei suoi genitori, scontroso...

Vritet me armë zjarri 25-vjeçari në Tropojë

Në malin e fshatit Luzhë në Tropojë është vrarë me armë zjarri shtetasi R.A., 25 vjeç, njofton Policia. Shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje...

Il progetto di sistema Fruttinnova promosso da Marco Buttieri in provincia di Cuneo conquista...

Banca Impresa, alleanza che sta dando buoni frutti. Banca Impresa, un binomio che dà buoni frutti. Nell'accezione non soltanto metaforica ma rapportata anche alla reale...

Sherr me thika mes disa të rinjve, 4 të plagosur në Elbasan

Një sherr me thika ka ndodhur mbrëmjen sotme mes disa të rinjve në Elbasan raporton Opinion.al. Ngjarja ka ndodhur në pranë Zyrave të Postës Qendrore,...

Cuneo Levaldigi dopo Tirana collegamenti con Roma, un servizio in più per gli 11.000...

Un aeroporto di importanza sempre più Capitale. Lo scalo di Levaldigi che da giugno sarà collegato con Tirana e quindi con l'Albania con ben...

Vettingu në polici, efektivët brenda 30 ditëve duhet të dorëzojnë vetëdeklarimet

Vettingu në polici ka nisur zyrtarisht. 11 mijë efektivët duhet të dorëzojnë vetëdeklarimet brenda afatit 30-ditor. “Pastrimi” i radhëve të policisë do t’i kushtojë buxhetit...

Letra për Milenën … Nga Franz Kafka

Përktheu: Elona Caslli E dashur zonja Milena shiu që kishte dy ditë dhe një natë që binte sapo pushoi, ndoshta vetëm përkohësisht, por sigurisht kjo është...

Dalla Costa Azzurra sguardo anche a una possibilità balcanica.

Quando i produttori di Langa lavorano con il cuore. Eccellenze a tavola e in solidarietà. Eccellenze al plurale e due volte al femminile. L'enogastronomia patrimonio...

Zbythja e vonuar e kryeministrit dhe ndjesa e tij e pamjaftueshme

Nga Artur Zheji Keq këshillimi nga ana e ministrave të vet të babzitur dhe arroganca e tij kryeministrore, arriti një pikë që zotëria e tij...