Home 2018 April 14

Daily Archives: 14 April, 2018

A është i rrezikshëm gatimi me vaj ulliri? Flasin shkencëtarët

Vaji i ullirit është një nga burimet më të mira të Omega-s, që të nevojiten për shëndetin, për sistemin nervor dhe për atë kardivaskular....

Media gjermane: Komisioni Europian do hape negociatat me Shqiperinë.

Komisioni do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për dy vendet ballkanike, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Mediat gjermane që kanë publikuar pjesë të raportit, shkruajnë...

Nipi biznesmen i deputetit Sadri Abazi fiton miliona euro me tenderat e bashkive të...

Dhjetëra miliona euro të fituara në tendera direktë apo të “bekuara” nga KPP për nipin e deputetit socialist Sadri Abazi. Firma “Alko Impex” me pronar...

E tmershme/ Xhaxhai vret aksidentalisht nipin 14 vjeç gjatë një gëzimi familjar!

Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në Suharekë të Kosovës. Xhaxhai ka vrarë aksidentalisht nipin 14 vjeçar. Ai ka qelluar me pistoletë teksa...

Media: Adriatik Llalla arrestohet brenda pak ditëve, prokuroria nën presion nga…

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Një burim i besuar...

Shteti shqiptar nje karikature e shtetit demokratik (revisited)!

Nga Edgar Frasheri Po behen gati tre dekada qe kemi kembyer sistem qeverisje por ende nuk kemi bere shtet te ligjit te dale nga populli...

Erdogan kërkon ekstradimin e 450 “gylenistëve” nga Shqipëria

Ankaraja ka gati 450 kërkesa për ekstradim të shtetasve turq nga Shqipëria, por vendi yne i ka refuzuar ne heshtje këto kërkesa”. E thotë këtë...

L’educazione finanziaria, con i Banchieri di Ghisolfi, approda anche a Genova e conquista la...

Alla presentazione della nuova Voce di Genova convergenze fra il Banchiere scrittore fossanese e l'assessore regionale Ilaria Cavo. L'educazione finanziaria, con i Banchieri di Ghisolfi...

Rusia sot nuk eshte as Rusia e Bashkimit Sovjetik! Nga Alban Daci

Rusia sot nuk eshte as Rusia e Bashkimit Sovjetik. Rusia kerkon te bej blofin me gjigandin boteror dhe superfuqine e vetme e pa te diskutueshme,...

Polemika/ Ornela Vorpsi gruaja që dashuroi Ramën, pro dhe kundër

Ornela Vorpsi, gruaja, piktorja dhe shkrimtarja që e ka snobuar për vite të tëra Tiranën, madje që as në emisionet televizive franceze nuk preferon...