Home 2018 April 20

Daily Archives: 20 April, 2018

Vetëm një herë kam parë… Nga Jaroslav Seifert

Përktheu: Elona Caslli Vetëm një herë e kam parë diellin të gjakosur. Vetëm një herë. Zbriste në horizont dhe dukej sikur dikush kish shpërthyer derën e ferrit. E...

Voltana Ademi ne krah te Kuksianeve gjate procesit gjyqësor!

Kryetarja e Bashkisë Shkoder znj. Voltana Ademi sot ka ndjekur nga afër procesin gjyqësor ndaj kuksianeve te cilët janë proceduar për protestat e tyre...

Basha: Drejtësi gjysmake, 4 kukësianë në burg, Tahiri i lirë

Vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej kuksianëve të grabitur nga shtëpitë e tyre me urdhër të Edi Ramës, është arritje...

Kujdes! Telefonat “Android” ju spiunojnë!

Nëse keni një telefon me sistem operimi “Android”, atëherë ju mund të jeni në mes të 700 milionë përdoruesve, telefonat e të cilëve dërgojnë...

Apeli i Shkodrës liron 7 nga 11 protestuesit e Kukësit

Gjykata e Apelit në Shkodër ka vendosur të lirojë 7 nga 11 kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit. Gjykata vendosi lirimin e...

Disa arsyetime në lidhje me zbatimin e politikave tatimore për biznesin e vogël

Nga Kasem Seferi Përpjekjet e shoqatave të biznesit, në bashkëbisediminin e tyre thuajse të munguar me qeveritë, kanë pasur dhe kanë për qëllim gjetjen e...

Tahiri shpërthen në ‘Opinion’: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij kur**sh

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të enjten në darkë, në një hyrje live në emisionin ‘Opinion’, është shprehur se prej gjashtë muajsh po i...

Studimi: Amerikanët hedhin në plehra 150 000 tonë ushqime në ditë

Një studim bën të ditur se, amerikanët hedhin në plehra rreth 150 000 tonë ushqime në ditë, ose e barasvlefshme me më shumë se...

Avokati i Llallës: Nuk jemi njoftuar për procedimin, Hoxha: Po kërkohet një gjykatës për...

Avokati i Adriatik Llallës thotë se nuk është njoftuar nga prokuroria për nisjen e një hetimi ndaj ish-kryeprokurorit të vendit. Duke folur në emisionin Të...

Post-zgjedhjet në Itali: Drejt qeverisë!

Një muaj e gjysmë pas zgjedhjeve të 4 marsit e pas dy raundeve konsultimesh me të gjitha forcat politike, Presidenti Italian ka vendosur që...