Home 2018 April 22

Daily Archives: 22 April, 2018

A po i shkatërrojnë mediat sociale fëmijët tanë? Nga Endrit Hoxhaj

Studimet tregojnë se adoleshentët harxhojnë shumë kohë në mediat sociale. Disa janë vazhdimisht në to online. Sa më shumë që ne promovojmë teknologjinë sociale...

A do trokas ora e Europës për Tiranën në qershorin e 2018 ? Nga...

Vizita e Ministres së Jashtëme të BE zonjës Mogherini në Tirane javën e kaluar hapi një debat dhe disa pyetje për politikën shqipëtare dhe...

Al banchiere fossanese Beppe Ghisolfi il grazie cavalleresco di artigiani e insigniti

Consegnata una duplice targa dal rappresentante Clemente Malvino, quale riconoscenza per il sostegno a molteplici progetti e benefici rilevanti per economia e sociale. Un grazie...

“LE IMPRESE ITALIANE CHE INVESTONO QUI IN ALBANIA VOGLIONO FATTI, NON PAROLE!”

PARLA CESARE LABIANCA, ESPERTO DI START UP A TIRANA E FONDATORE DI CAESAR: "NOI RIDIAMO ALL'IMPRENDITORE​ LA VOGLIA DI TORNARE A LAVORARE E CREARE RICCHEZZA....

L’Italia tentenna sulle basi Nato e l’Albania si propone come alternativa

Campanello (grande) d’allarme! La scelleratezza della politica italiana rischia di mettere a repentaglio il ruolo de Paese nello scacchiere internazionale. Il ministro della difesa...

Kreu i KMSH ‘shpërthen’ ndaj Erdogan: Kur miku kërkon të bëhet zot shtëpie…

Kreu i Komunitetit Musliman shqiptar, Skënder Bruçaj, iu përgjigj me kujdes, por pa ekuivoke pyetjes që iu drejtua mbremë në emisionin “Java” në RTSH...

Luan Rama sulmon Mirela Kumbaron: Kjo që keni bërë ju është e shëmtuar…

Nje varjant i shëmtuar dhe antikushtetues i Himnit Kombëtar! Nga Luan Rama Nuk e di se si mund t’a pëlqeni ju zonja ministreshë e kulturës këtë...

Dedikim ndaj Ish-Ambasadoreve te Brukselit ne Rrugen Shqiptare drejt BE

Nga Genc Mlloja Autoritetet shqiptare kane vleresuar kontributin e Kreut te Delegacionit te BE-se ne Tirane, Znj. Romana Vlahutin per dhenien e rekomandimit nga Komisioni...

Dita e nje debati te kote… Nga Kreshnik Collaku

Kane shperthyer portalet,mediat,facebook nga nje debat qe nuk ekziston,te pakten jo sot. Nje lajm i keqkuptuar apo i keqtrajtuar mund te tregoje nivelin medioker te...

Toka nuk i përket Njeriut, por Njeriu i përket Tokës. … nga David Servan-Schreiber

Përktheu: Elona Caslli Fëmijëve tuaj duhet t’u mësoni atë që ne u mësuam fëmijëve tanë: Toka është Nëna e të gjithëve. Çdo gjë që i ndodh Tokës...