Home 2018 April 25

Daily Archives: 25 April, 2018

Xhaxha dhe nip me burgim të përjetshëm për vrasjen e grekut në ’96

Gjykata e qarkut në Selanik ka dënuar me burgim të përjetshëm dy shtetas shqiptarë, xhaxha dhe nip, të akuzuar për një vrasje të kryer...

The Economist: Ja pse terroristët nuk sulmojnë Italinë…

Është fotoja e një djali të ri, i kthyer me shpinë, me një thikë të madhe në dorë. Përkrah tij shkruhet me shkronja të...

Koço Kokëdhima: Kompania ‘Gulf’, piramidë e Edi Ramës

Për kompaninë e karburanteve ‘Gulf’ e cila falimentoi, ka reaguar edhe Koço Kokëdhima, ish-deputeti i PS-së, aktualisht kryetari i Lëvizjes ‘Zgjidhja’. Kokëdhima thotë se...

Tiranë, përdhunohet një vajzë 16-vjeçare!

Një djalë 17-vjeçar është duke u hetuar nga Prokuroria pasi dyshohet të ketë përdhunuar një të mitur. kjo ngjarje e rëndë është regjistruar në...

Besnik Mustafai: Rama në ankth, vizita në Gjermani ka zero ndikim

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj u shpreh se vizita e Edi Ramës në Gjermani pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave tregon se ai...

Rama BE-se në Reuters: Mos na ktheni shpinën, rrezikohemi nga Rusia dhe radikalizmi islamik

Pas intervistës në DË, kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters. Sipas tij mbyllja e një perspektive evropiane...

Klienti hero, përleshet me grabitësin e armatosur (video)

Një i moshur, klient në një supermarket është përleshur me një të ri të maskuar e të armatosur me një pistoletë. Në videon e filmuar...

Nata e parë në burgun turk pas vetëdorëzimit, e dashura e Izet Haxhisë merr...

Izet Haxhia u vetëdorëzua të martën në policinë turke dhe dje ai e ka kaluar natën e parë në burgun turk. Tashmë duket se...

FSHF letër Kuvendit dhe Policisë: Të dënohet Erion Braçe

Veprimi i deputetit Erion Braçe pas ndeshjes së Partizanit kundër Skënderbeut që goditi me çakmak gjyqtarin kryesor Andi Koçi, ka hapur një luftë të...

Zbulohet arma sekrete e Rusisë, nëndetësja bërthamore që mund të shkaktojë…

E njohur si “makina e apokalipsit” nga rusët, ajo mund të shkaktoj cunami me dallgë mbi 90 metra që lëshon një lloj shi me...