Home 2018 May 1

Daily Archives: 1 May, 2018

Shperthen Bled Koka kunder Dritan Hiles

Nga Bledian Koka Nga une, katunari gazetar! Jane ca bij ... kryemaskarenjsh e katilash te Enver Hoxhes qe jane katapultuar mes gazetaresh dhe tani nen petkun...

Sena, kur gjërat ndalen më 1 maj 1994! Nga Elton METAJ

E diela e 1 Majit 1994 nuk ishte një ditë e zakontë. Ora 14:00 shënonte fillimin e garës për Çmimin e Madh të Imolas...

Dalin shifrat: Shqipëria ka numrin më të lartë të të punësuarve informal

Data e sotme, 1 Maj shënon  Ditën Botërore të Punës. Në këtë kuadër, Organizata Botërore e Punës ka bërë me dije se një ndër...

Kush paguan më shumë taksa në Evropë?

Mesatarja e një punonjësi në vendet më të pasura të botës paguan afër një të katërtën e pagës së tij për kontribute tatimore dhe...

“Tahiri” rikthen opozitën në kuvend!

Me vendimin e DSIK për të mos e bllokuar më çertifikatën e sigurisë për deputetët e opozitës, duket se do të rikthejë normalitet në...

DW: Gjermania e do patjetër ish-ministrin Tahiri para drejtësisë

Përditë e me shumë dalin detaje nga ultimatumi gjerman për kryeministrin Rama gjatë vizitës në Berlin. Ashtu si nëpër dhëmbë Edi Rama e tha...

Rama: Kam dijeni për një skandal…

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Ora News, ka thumbuar Partinë Demokratike. I pyetur nga gazetarja Ilva Tare lidhur me lajmin e dalë nga mbledhja...

Ronaldo për Ronaldon, ja çfarë thotë fenomeni brazilian për portugezin

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Brazilit, Ronaldo, beson se Cristiano Ronaldo mban çelësin e skuadrës së tij të vjetër, duke paralajmëruar eliminimin e Bayern...

Kamera e “Stop” kap sërish një rast dhune ndaj fëmijëve në një institucion edukimi

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” sjell sot sërish me zë dhe figurë pamje të dhunës verbale dhe fizike në institucionet, që paguhen me...

“Duan punë shteti këta! Nuk vijnë në panair po më shkruajnë mua: O legen...

Kryeministri Edi Rama i mëshon sërish faktit se në Shqipëri ka punë plot por shqiptarët nuk duan të punojnë, dhe shumica syresh kërkojnë vetëm...