Home 2018 May 2

Daily Archives: 2 May, 2018

VIDEO/ Olsi Jazexhi quan Faik Konicën sharlatan dhe Gjergj Fishtën lëpirës, por shikoni cdodh...

Emisioni “360 gradë” i Artur Zhejit në Ora News, pati në fokus të martën temën mjaft të mprehtë shoqërore: “Morali, familja dhe dekadenca shqiptare…” Të...

Rama thumbon Erion Veliajn: Ka rritur taksat. Por ai gdhihet duke…

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, në një bashkëbisedim me qytetarët. Ai ka thënë se Qeveria nuk ka rritur taksat për...

PROJEKTI “MANAXHIMI ME CILËSI I ADMINISTRATËS PUBLIKE”

(Financuar nga Rajoni i Pulias – Koordinimi Politikave Ndërkombëtare – Seksioni i Marrëdhënieve Ndërkombëtare.) Nga Cosimo Pellegrino, President i ICDQ S.r.l. Bashkia Tiranë, në bashkëpunim me...

Takimi i Ramës me qytetarët në Tiranë, sulmohet keq kryeministri: Vajza e nxorri bllof

Kryeministri Rama u përball pak më parë gjatë bashkëbisedimeve në Amfiteatrin e Liqenit Artificial me qytetarë të cilët kërkonin zgjidhje për problemet e tyre. Por...

Ngjela: Rama po kërkon të shkëputë Shqipërinë nga Uashingtoni drejt Turqisë

Nga Spartak Ngjela A do t’i shpëtojë Edi Rama rrethimit që filloi për të në Berlin në datën 26 prill? Rrethimi vazhdon, kurse miopinë e tij...

PROGETTO “LA GESTIONE IN QUALITA’ DELLA PUBBLICA AMMINISTRAZIONE”

Finanziato dalla Regione Puglia – Coordinamento Politiche Internazionali – Sezione Relazioni Internazionali Di Cosimo Pellegrino, President i ICDQ S.r.l. Il Comune di Tirana, in collaborazione con ICDQ...

Berisha: Shqipëria në prag të dorëzimit të pasurive përrallore Greqisë

“Shqiperia është ne prag te dorezimit te pasurive perrallore Greqise!”. Ky eshte konstatimi qe ben ne nje postim ne rrjetet sociale ish kryeministri Sali Berisha,...

LO SVILUPPO IN ALBANIA E IL RUOLO DELLE BANCHE

di Domenico Letizia (*) L’Italia oltre a essere il primo partner commerciale dell’Albania è anche in cima alla classifica del numero di imprese con capitale partecipato:...

Vajza e Lasgush Poradecit: Si tentoi të vriste veten shkrimtari kur i kërkuan të...

Në emisionin “Dosja K”, në Report TV, u publikua historia e persekutimit të Lasgush Poradecit, e dëshmuar në ditarët e poetit… Ai thuhet se...

Tabaku: DASH e konfirmon, ‘ndërtimi dhe resortet’ sektori ku pastrohen paratë në Shqipëri

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, duke iu referuar një raporti të publikuar të Departamentit Amerikan të Shtetit; thekson se sektori i ndërtimit në...