Home 2018 May 3

Daily Archives: 3 May, 2018

Artan Hoxha: Tahiri të mos flasë, i rrezikohet jeta…

Gazetari Artan Hoxha deklaroi sonte se Saimir Tahiri përbën një rrezik për mazhorancën nëse vendos të flasë. Kjo e bën atë të rrezikuar. Sipas Hoxhës,...

A ka frikë Tahiri se mund të arrestohet?! Flet ish-ministri…

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pak orë pasi la mandatin e deputetit, ka mbërritur në studion e “Të Paekspozuarit” për të rrëfyer, atë...

Flet Rama: Kush vendosi për dorëheqjen e Saimir Tahirit

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka qenë në dijeni më herët për dorëheqjen e Saimir Tahirit. Në një intervistë dhënë për emisionin “Opinion”,...

Video/Rakipllari “perplaset” me Zogaj dhe Nanon: Gjermania nuk kërkoi…

Dorëheqja e Saimir Tahirit ka nxehur debatin mes gazetarëve Preç Zogaj, Mustafa Nono dhe Robert Rakipllari. Teksa Nano dhe Zogaj besojnë se dorëheqja ishte...

10% e shqiptarëve kanë pagë më të lartë se 95 mijë lekë, por ja...

Rreth 30% e shqiptarëve të punësuar me pagë paguhen në masën 24 mijë lekë bruto, e barabartë kjo me pagën minimale ndërsa gati 60%...

Habit Kryemadhi: Saimir Tahiri do të dënohet me arrest shtëpie

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, të enjten, është shprehur se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të dënohet me arrest shtëpie. Kryemadhi...

Artan Hoxha: Saimir Tahiri është kërcënim për maxhorancën

Gazetari i kronikës në ‘News24’, Artan Hoxha, të enjten, deklaroi se Saimir Tahiri përbën një rrezik për mazhorancën nëse vendos të flasë. Hoxha u shpreh...

Rama në Opinion, reagon Berisha: Saimir trafiku i ka kallur datën

Menjëherë pasi u transmetua intervista e Edi Ramës në emisionin “Opinion”, ka ardhur edhe reagimi i menjëhershëm i ish-kryeministrit Berisha. Ai u shpreh se...

BSH ndërhyn me deklaratë te kursi i këmbimit ndërsa forcimi i euros shkakton shqetësime

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko deklaroi në një konferencë për shtyp të mërkurën se "aktorët ekonomikë" nuk duhet të nxitohen të këmbejnë...

Jeta mes Italisë dhe Shqipërisë, emri në listën e Interpol i vlonjatit që i...

Tritol banesës së të moshuarit, dyshohet se ngjarja lidhet me të birin. Një shpërthim me tritol, i ndodhur rreth orës 03:30, në lagjen “15...