Home 2018 May 4

Daily Archives: 4 May, 2018

Kushti per hapjen e negociatave me BE ! Nga Zef Bushati

Kushti per hapjen e negociatave me BE ! Nje ish Minister i Brendshem, i cili akuzohet si i perfshire ne kontrabande droge me grupe kriminale,...

Hoxha dhe vdekja! Nga Alban Daci

Pa hyre ne polemika fetare. U habita, kur degjova Hoxhen e Lezhes qe kerkon denimin me vdekje. Nuk e di, por kam pershtypjen se te...

Rënia e Gjykatës Kushtetuese! Vettingu shkarkoi dy, në pritje tre gjyqtarë të tjerë

Policit që ruan Kushtetuesen tashmë i kane ngelur muret dhe gazeta. Një grumbull shoferësh në hyrje të gjykatës janë në kulmin e shkëmbimit të...

Prova e re e Prokurorisë për çështjen “Tahiri”?!

Prokuroria e Krimeve të Rënda bëri të ditur dje se posedon letërporositë nga Italia dhe Greqia, ku trajtohen hetimet ndaj ish ministrit Saimir Tahiri. Në...

Dorëheqja nga mandati/ Çani: Edhe nëse arrestohet, Tahiri nuk do të…

Gazetari Arian Çani në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, tha se ish ministri Saimir Tahiri bëri gjestin e duhur...

Këshilltari i Komisionit të Helsinkit: Skandaloze si i shpëtojnë ndëshkimit politikanët shqiptarë. Rreziku turk...

Një njohës i hershëm i zhvillimeve në Shqipëri, thekson se hapja e negociatave me BE-në, do t’i krijojë mundësi Bashkimit Evropian të kërkojë më...

Atentat me armë shqiptarit në mes të Athinës

Një shqiptar është plagosur me armë zjarri këtë të premte në Athinë. Sipas raportimeve të medieve greke, ai është 38 vjeç dhe pa precedentë...

Rama paralajmëron arrestime. Peshq të mëdhenj apo…?

Kryeministri Edi Rama ka bërë dy postime të njëpasnjëshme në rrjetet sociale pas ndalimit të Arbër Çekajt në Gjermani. Ai lë të kuptohet se...

Erdogan acarohet me Macron: S’mund të na tregojë ç’të bëjmë në Ballkan

Deklaratat e fundit të presidentit francez, Emmanuel Macron lidhur me raportet mes Turqisë dhe Rusisë, nuk i kanë hije një burrështetasi, ka thënë presidenti...

Habit studimi, një në tre femra heqin unazat e martesës përpara një interviste pune

Të paktën një në tre femra kanë tendencën të heqin nga gishti unazën e fejesës ose martesës përpara se të shkojnë në një intervistë...