Home 2018 May 7

Daily Archives: 7 May, 2018

Phillips: Shqipëria, Kosova duhet ta marrin seriozisht rrezikun e ndikimit rus dhe turk

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se rreziku që paraqet ndikimi i Rusisë dhe Turqisë në Ballkan është real. udhëheqësit e vendeve...

Albania: la pagella del business tedesco mette il più!

Ma le note dolenti restano le tasse e il rompicapo fiscale Di Alessandro Zorgniotti Dalla Germania arriva una pagella di incoraggiamento decisamente concreta a favore dell'Albania...

Lezhjani acaron Ramën: Shëndetësia është falas për ty, se ne vdesim po s’patëm lekë

Një qytetar lezhjan i është ankuar në sy kryeministrit Rama në takimin në Lezhë për shëndetësinë dhe për rrugët e fshatit. Por ka replikuar...

Dalin emrat/ Kandidatët e mundshëm të PS-së për disa bashki

Zgjedhjet vendore janë më shumë se një vit larg, por mes socialistëve kanë nisur të qarkullojnë emrat e parë të atyre që mund të...

Vrasja makabre e kosovarit/ Kamerat e sigurisë fiksuan autorin: E kishte lidhur viktimën në...

Policia shqiptare duket se është shumë pranë identifikimit dhe arrestimit të autorit të krimit makabër të ndodhur në Fushë-Krujë ku viktimë mbeti shtetasi kosovar...

Ish ministri i PD: Shendeti i qytetareve demtohet rende e Kryeministri del “bllof” nga...

Nga Tritan Shehu Shendeti i qytetareve demtohet rende e Kryeministri del “bllof” nga "Kufizimet" e publikuara per listen e medikameneteve te rambursueshme. Fondi i Sigurimeve Shendetesore...

“Rruga e Kombit”, brenda 60 ditëve ndryshimi i tarifës për banorët e Kukësit

Qeveria do të propozojë një ndryshim të rëndësishëm të tarifës së ‘Rrugës së Kombit’, për gjithë banorët e Kukësit. Ajo ka menduar se taksa...

Plaza nuk është shitur tek kinezët, interes ka patur nga kompani amerikane dhe franceze

Pasditen e së dielës qarkulloi furishëm në media, lajmi se hoteli me 5 yje në qendër të Tiranës, “The Plaza Tirana” është shitur tek...

Gjyqtari i kërkon Mueller: Më trego mandatin…

Gjyqtari T.S. Ellis i rikujton këshilltarit special se pushteti i tij nuk është i “pakufijshëm” Këshilltari Special Robert Mueller, është mësuar të trajtohet si djali...

FOGGIA – Dialoghi di Archeologia: scoperte nel mare d’Albania

Giovedì 10 maggio, alle ore 18, il Museo Civico di Foggia ospiterà il sesto appuntamento dei “Dialoghi di Archeologia” organizzato dall’Assessorato alla Cultura del...