Home 2018 May 8

Daily Archives: 8 May, 2018

Boshnjakëzimi-islamizimi dhe turqizimi e në fund tjetërsimi i Kombit Shqipëtar në Luginë të Preshevës

Nga Skender Jashari Lugina e Preshevës viteve të fundit, është duke u përballur me luftën speciale të Serbisë, që drejtohet kundër kësaj treve, por edhe...

Ish kreu i SHISH: Berisha në rrezik nëse hapet dosja ‘Hajdari’

Sonte në mbrëmje në Shqipëri do të ekstradohet Izet Haxhia, ndërsa pritet që të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit. Ish-kreu i Shërbimit...

AMBASADORJA TURKE NE MAQEDONI, ETIKETON NXËNËSIT E “YAHYA KEMAL” SI TERRORISTË POTENCIAL

“Dua të bëj një apel tek të gjithë ju dhe opinioni publik, ejani të gjithë së bashku që fëmijët tanë t’i regjistrojmë në shkollat...

Lubonja: Katër bllofet e pokerit Rama- Tahiri

Nga Fatos Lubonja Pas kthimit të Ramës nga Gjermania, emri më i lakuar në vend është ai i ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Titujt...

Berisha zbardh emrat e ish-sigurimsave në strukturën drejtuese të SHISH

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi mbrëmjen e sotme se sapo Visho Ajazi u emërua Ambasador, Edi Rama, që për 4 vite nuk i kishte miratuar...

A ka frikë Berisha nga hapja e dosjes së Azem Hajdarit? Ja si pergjigjet...

Ekstradimi i një prej autorëve të vrasjes së Azem Hajdarit ka rikthyer në vëmendje ngjarjen e 10 viteve më parë. Ministria e Drejtësisë u...

VIDEO/ Eugent Bushpepa elektrizon skenën e Eurovizionit

Eugent Bushpepa ka shkëlqyer në përformancën e tij në skenën e Eurovizionit në Lisbonë të Portugalisë. Në gjysmë finalen e parë të festivalit do...

Ish ministri i jashtëm i PD: Shqipëria duhet te ndjeke SHBA ne politiken kundër...

Nga Tritan Shehu Presidenti Trump sot mori nje vendim te forte dhe jo te lehte, duke anulluar mareveshjen me Iranin per armet berthamore. Pa asnje dyshim...

Presidenti Trump tërhiqet nga marrëveshja nukleare me Iranin

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, të martën, është tërhequr nga marrëveshja nukleare me Iranin. Presidenti i SHBA-ve komunikoi nga Shtëpia e Bardhë vendimin për...

Video/ Rrëfimi i minorenes së përdhunuar dy herë nga burri i hallës

Një e mitur 15-vjeçare ka denoncuar në emisionin “Stop” sesi është abuzuar seksualisht nga burri i hallës. Ai quhet Resmi Turani dhe punon si...