Home 2018 May 9

Daily Archives: 9 May, 2018

Cfarë dreqin e Zotit ka RTVSH qe con kenge pa pike identiteti muzikor shqiptar...

Nga Artan Fuga Kush ka turp që është shqiptar! ------------------------------------ Hajde kuptoje cfarë dreqin e Zotit ka RTVSH qe con kenge pa pike identiteti muzikor shqiptar në...

Sot filluan parapregatitjet për organizimin e shënimit të 140 vjetorit të Lidhjes s’ë Prizrenit

Kryetari i Komisionit Qeveritar për Vitin Mbarëkombëtar Gjergj Kastrioti- Skënderbeu,z. Jahja Lluka dhe Drejtori i Kompleksit Monumental i Lidhjes Shqiiptare të Prizrenit, z.Parim Kosova...

Vendimi i Trumpit shqetëson aleatët evropianë, zemëron Iranin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e tërhoqi vendin e tij nga marrëveshja ndërkombëtare bërthamore me Iranin, duke rritur rrezikun e konfliktit në...

Shperthen shkrimtari, Mos e doni më atdheun! Nga Lis Bukuroca

Për atdheun po punon Thaçi, po punon dhe Haradinaj. Kështu u shpreh ai, por edhe pse ata duan atdheun, gjendja e popullit vazhdimisht përkeqësohet,...

Rusia i tregon “muskujt” botës, prezanton arsenalin ushtarak…

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se paqja në botë është shumë e brishtë teksa shteti rus është në vigjilje të paradës ushtarake që...

Shokon Erdogan: Do jap dorëheqjen…

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i ka thënë partisë së tij që është i gatshëm të tërhiqet nëse populli i thotë “mjaft”. “Është vendi im...

Në prag të vdekjes, Stephen Hawkings përforcoi teorinë e Zotit?

Gjatë 40 viteve të fundit, shkencëtarët kanë zbuluar një fakt të papritur për universin, kundër parashikimeve, vlerat fizike në univers treguan se janë fiks...

Shkarkimi i Hajdarmataj/ Shpërthen ish-ministri i Drejtësisë: Kulmi! Këta nuk pyesin për ligj!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ashpër pas shkarkimit nga kreu i Krimeve të Rënda të Prokurorit Besim Hajdarmataj, njëkohësisht edhe prokuror i...

Shkarkimi i Hajdarmataj, reagon ambasada e SHBA në Tiranë

Pas shkarkimit të kreut të Gjykatës së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka ardhur një reagim nga Ambasada Amerikane. Ambasada, në një prononcim për News24...

Kush është Donika Prela? Kryeprokurorja qe zëvendësoi Hajdarmataj.

Donika Prela është emëruar sot nga Arta Marku, si kryeprokurore në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, duke zënë vendin e Besim Hajdarmataj. Ajo gjithashtu...