Home 2018 May 11

Daily Archives: 11 May, 2018

“Plas” tek Autoriteti i hapjes së dosjeve të komunizmit, Gumeni: U largova se ka...

Daut Gumeni që prej dy muajsh nuk është më anëtar i Autoritetit të Informimit për Dosjet e Ish-Sigurimit të Shtetit. Në një intervistë për Report...

E tmershme, shqiptari i përdhunon të dashurën zvicerane të djalit!

“Në eksperiencën time si Gjykatës, vetëm rrallë herë kam parë krime të tilla brutale”, tha kryetari i trupit gjykues në Cyrih. I pandehuri është...

Zhvlerësimi i euros, prodhuesit shqiptar: Të merren masa për stabilizuar situatën

Pas eksportuesve edhe prodhuesit shqiptarë kanë ngritur si shqetësim efektet që po sjell dobësimi i euros në aktivitetet e tyre. Me anë të një...

Zbulohet misteri i vajzës që qante natën në varreza

Vajza e re që për 5 netë alarmoi një qytet të tërë në Turqi me të qarat e saj në varreza është gjetur. Sipas “HaberTurk”,...

Rita Ora nuk fshihet më: Jam biseksuale!

Ndërsa e gjithë bota flet për bukurinë e saj, e në rrjetet sociale shpërthejnë fotot e nxehta, por edhe ndërsa fama ka prekur majën,...

Tabaku: Rënia e euros, jo nga rritja ekonomike, po pastrimi i parave të drogës

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku thotë se bizneset janë vendosur në pozita të vështira për shkak se euro është zhvlerësuar për muaj me radhë. Ajo...

Finale shqiptarësh në Eurovision. “Shqiponja” shfaqet sërish

Ky Eurovision ishte paralajmëruar se do të ishte festivali shqiptar europian i këngës, e ndërsa më parë vinte vetëm me zërin e tyre të...

Kotzias: Ligji i luftës, skizofreni historike! Duam një marrëveshje të drejtë

Greqia dhe Shqipëria duken të vendosura për të vazhduar bisedimet. Pasi nënshkruan marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit, së bashku me Bushatin, ministri...

“Udhëheqësit shqiptarë duhet të distancohen nga Turqia”

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, një profesor i Universitetit të Nju Jorkut, paralajmëron Shqipërinë dhe Kosovën për rrezikun e ndikimit turk dhe...

Kaos në kufirin Kosovë-Shqipëri

Radhët e gjata kanë shkuar deri në thellësi të Vermicës në doganën e Kosovës. Rrëmujë është krijuar edhe nga kamionët në radhë. Po ashtu...