Home 2018 May 12

Daily Archives: 12 May, 2018

Arrestimi i Tahirit, Lulzim Basha: Loja Rama –Tahiri vazhdon.

Arresti i shtëpisë i Saimir Tahirit nuk është vendim i drejtësisë, por vendim politik i Edi Ramës. Ky është dorëzimi i kontrolluar që paralajmëruam...

Il moltiplicarsi dei chioschi spia del malessere della middle Class e della media impresa...

Il rischio di una Economia bipolare fra sopravvivenza e grandi concentrazioni Di Alessandro Zorgniotti Passeggiando per Tirana, dal centro alla periferia, non passano inosservati i chioschi,...

Berisha: Kryegjykatësi Rama noterizon marrëveshjen me Tahirin!

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar si noterizim të marrëveshjes Rama-Tahiri vendimin e sotëm të gjykatës, e cila vendosi arrest shtëpie për ish-ministrin e...

Ja ku ndodhej ish-ministri në momentin kur do i komunikohej vendimi

Ditën e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda, ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie”, për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Akuzat e tij...

Vendimi për Tahirin me arrest shtëpie, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Rama i ka kushtuar pak rreshta pasditen e së shtunës, vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, për të lënë në arrest shtëpie...

Jepet me koncension edhe rruga Orikum-Himarë, pjesë e paketës 1 miliardë euro

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka prezantuar në një takim në qytetin e Vlorës planin për ndërtimin e rrugës së re Orikum-Himarë...

Ironia e Dylgjerit: Nuk pushon gallata, nxehmja bëhet me Tahirin, goli i bëhet Fatmirit!

Çështja ‘Xhafaj’ është kthyer sot në lajmin më të rëndësishëm në Shqipëri, aq sa ka lënë në hije edhe atë Tahiri. Por mesa duket ky...

FOTO/ Arrestimi i Tahirit, vjen reagimi i Sali Berishës

Menjëherë pas vendimit të Gjykatës, e cila dha vendimin ‘Arrest shtëpie’ për ish-ministrin e Drejtësisë Saimir Tahiri, ka ardhur dhe reagimi i ish-kryeministrit Sali...

“Mafia dhe qeveria po hedhin para në qarkullim”

Nga Erion Toli Në muajt e fundit ekonomistët ndodhen para një fenomeni që nuk arrijnë ta shpjegojnë me ligjet dhe rregullat e ekonomisë. Monedha euro...

Kryemadhi: Shkarkimi nga puna i kreut të Prokurorisë Hajdarmataj, ishte pjesë e…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte sot e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 dhe komentoi aktualitetin politik. Kryemadhi u shpreh e bindur...