Home 2018 May 13

Daily Archives: 13 May, 2018

Të ëndërrova…. Nga Nazim Hikmet

Përktheu: Elona Caslli Të ëndërrova. M’u shfaqe mbi degët e pemëve, kaloje buzë hënës, shkoje nga njëra re tek tjera dhe unë të ndiqja. Ndaloje ti, ndaloja dhe unë. Më shihje...

Diplomati dhe gazetari Ironizon vleresimet e munguara ne Shqiperi

Ish diplomati dhe gazetari i shquar i dipllomacise Genc Mlloja ironizon vleresimet e munguara ne Shqiperi dhe plotesuara ne vendet fqinje te cilet premijojne...

Vjen dosja nga Greqia/ A u takua Saimir Tahiri me Artan Habilajn në Korfuz

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi sot ‘arrest shtëpie’ për Saimir Tahirin pas kërkesës së Prokurorisë e cila ka administruar prova të reja nga...

Eurovision song contest, l’Italia tifa Ermal Meta e Fabrizio Moro, gli albanesi Eugent Bushpepa

l barese nativo dell'Albania e il romano hanno rappresentato L'Italia in quanto vincitori del festival di Sanremo nell'Eurosong. Dunque quest’anno, alla sessantatreesima edizione della rassegna...

Parashikimi i motit per sot

Sipas Meteoalb, territori shqiptar do të ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare duke sjellë shira të herë pas hershëm. Ndërsa në mesditë shirat bëhen mesatarë,...

Nuk pritej! Shqipëria i dha pikët maksimale dhe, ky shtet na vlerësoi me 0...

Fituesi i Eurosong 2018 është shpallur Izraeli, kënga ‘Toy’ e kënduar nga Netta arriti të rrëmbejë vendin e parë. Tre shqiptarët të cilët morën duartrokitjet...

Vdekja e minatorit në Bulqizë, Spahiu: Ministrja ishte aty, por as ngushëllim nuk ofroi

Një ditë pas vdekjes së një tjetër minatori në zonën D të Bulqizës, ka reaguar deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh një nga...

Detaje nga sulmi në Paris: Autori bërtiti “Allahu Akbar”

Një person është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur në një sulm i dyshuar terrorist në qendër të Parisit mbrëmjen e së shtunës....

Horoskopi, e diele 13 maj 2018

Dashi Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Duhet thënë se do i jepni me shume rëndësi komunikimit dhe do i zgjidhni...

Eurovizion 2018 fitohet nga Izraeli, Shqipëria rrëmben vendin e 11-të

Pas një mbrëmjeje të mbuluar nën nota muzikore që përfaqësonin identitetin dhe kulturën e vendeve të tyre, fituesi i festivalit Eurovizion 2018 është Izraeli...