Home 2018 May 14

Daily Archives: 14 May, 2018

Sytë…. Nga Beatriz Hierro Lopes

Përktheu: Elona Caslli Të flas me zë aq të ulët , sa askush mos të dëgjojë, ta bëj shkrimin e dorës aq të vogël, sa...

Provat e PD per vellain e ministrit Xhafaj, Taulant Balla: a është ky material...

E dëgjuam me vëmendje pretendimin e sotëm të opozitës. PD pretendon se materiali audio është autentik dhe nëse kjo do të ishte e vërtetë, atëherë...

Punë ka, po s’ka profesionistë?! Dynden në shtet, ja sa vetë aplikojnë për një...

Administrata publike vijon të mbetet më joshëse për ata që duan një vend pune në raport me sektorin privat. Të dhënat e raportit të...

Tahiri përgatit mbrojtjen sipas parimit: Mbrojtja më e mirë është sulmi!

Arresti shtëpiak, për shumëkënd, që do të donte, që të ndodhnin gjëra edhe më të efektshme, është në të vërtetë një fyerje e rëndë...

Merkel lëshon alarmin: Paqja në Ballkan është shumë e brishtë

Në Konventën Kombëtare të Katolikëve,që u mbajt në Mynster të Gjermanisë foli edhe kancelarja Angela Merkel. Merkeli përcolli përshtypje nga takimet e fundit me...

Lëkundje të forta në Vlorë, bie tërmet 4 ballë

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka goditur ditën e sotme qytetin e Vlorës. Mësohet se tërmeti ka rënë rreth orës 12:56 dhe ka zgjatur...

Arta Marku shkarkon dhe bashkëshortin e Rovena Gashit, prokurorin Dritan Gina

Pas Rovena Gashit, prokuroria e Pergjithshme ka njoftuar edhe pezullimin nga detyra të bashkëshortit të saj, prokurorit Dritan Gina. Aryseja është e njejte: Ndaj...

Ish ministri i Drejtesise: Prokuroria te marre te pandehur Agron Xhafaj

nga Ylli Manjani Pas përgjimit që bëri publik PD, nuk ka më vend për komente! Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të marrë të pandehur Agronin...

Donald Lu largohet nga Shqipëria bashkë me gjithë drejtuesit e lartë të Ambasadës Amerikane

Ambasadori Donald Lu do të largohet nga Shqipëria në mesin e muajit korrik, pas tre vjet e gjysmë si Ambasador i SHBA-ve në Tiranë. Interesimit...

Kryeprokurorja Arta Marku pezullon prokuroren Rovena Gashi

Prokurori i Përgjithshëm znj.Arta Marku me vendimin nr.140, dt. 11-05-2018, bazuar në nenet 148/d pika 4, gërma “b” dhe 179 pika 7 të Kushtetutës...