Home 2018 May 16

Daily Archives: 16 May, 2018

Mesazhi i Berishës për Xhafën: Rama nuk po mbron Gonin dhe ty, por po...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për qëndrimet e kryeministrit Edi Rama, i cili sot deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk ka asnjë...

Porti i Shëngjinit efektivi per transportin e mallrave. Linje pare nga Ravena.

Trageti me automjete për transportin e mallrave ka nisur të funksionojë në Portin e Shëngjinit. Linja e parë është vendosur me portin e Ravenas...

Zbulohet çfarë u diskutua sot në Këshillin e Sigurisë Kombëtare…

Sot nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Çështjet e diskutuara ishin: Gjendja e sigurisë kombëtare dhe direktiva...

Berisha ‘zbulon’ se kush ia dha PD-së përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij një meme, e cila të le të kuptosh se PD-së audio-përgjimin e vëllait të Fatmir...

Falsifikimi i ushqimeve dhe pijeve, Prokuroria çon në Gjykatë dosjen për 9 persona

Sektori i hetimit të Veprave Penale në fushën e Krimit Ekonomiko-Financiar dhe korrupsionit në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër ka përfunduar...

Enkelejd Alibeaj: Rasti i Fatmir Xhafaj i ngjashëm me Saimir Tahirin me lot krokodili

Kushdo që ka parë sot Fatmir Xhafajn të bëjë viktimën e një komploti, i është kujtuar Saimir Tahiri që derdhte lot krokodili në të...

Xhafaj: Vëllai im do të vuajë burgun për një Agron tjetër 16 vjet më...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për mediat, ku flet për akuzat që i janë bërë ditët e fundit...

Xhafaj: Audio-përgjimi, sajesë, po shantazhohem nga interesat e krimit. Prokuroria të hetojë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të mërkurën, pak minuta pas orës 18:30 në takimin e paralajmëruar për mediat dhe fjalën e nisi me sqarimin...

Vertice UE sui balcani occidentali: Rajoy non siederà al tavolo con Hashim Taci

La Catalogna irrompe nel vertice tra l'Unione europea e i paesi balcanici. Il primo ministro spagnolo, Mariano Rajoy, non parteciperà perché non vuole essere messo...

Fontana per ADN: Industria italiana pronta a investire qui, ma il governo Albanese ci...

Fontana Presidente di Confindustria Albania per Albania Daily News: se l'Italia fa sistema fra le sue istituzioni vince. La nuova Via ai Ferrero rafforzerà...