Home 2018 May 17

Daily Archives: 17 May, 2018

Thaçi: Nga marrëveshja finale do të fitojnë edhe Kosova edhe Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar gjatë qëndrimit të tij në Sofje të Bullgarisë ku po merr pjesë në Samitin e BE-së për...

Basha: Gruaja e Albert Veliut është terrorizuar për 72 orë

Pas publikimit të dëshmisë së Albert Veliut, i cili ka rrëfyer aktivitetin kriminal të Agron Xhafaj me zë dhe figurë, Basha i ka bërë...

Nga frika jonë lind forca jonë…Nga Eduardo Galeano

Përktheu: Elona Caslli Nga frika jonë. lind forca jonë Tek dyshimet tona jetojnë bindjet tona. Ëndrrat na japin lajmin e një të vërtete që mund të ndodhë, dhe deliret e një...

VIDEO-Samiti i Sofjes/ Çfarë kërkojnë Macron, Merkel dhe May nga vendet e Ballkanit

Presidenti i Francës, Macron, Kancelarja gjermane Merkel dhe Kryeministrja britanike, May janë shprehur në mbështetje të integrimit të Balllkanit Perëndimor në Samitin e Sofjes....

Italo-Albanian relations in a European perspective Discussion session with Prof. Luigi Berlinguer.

Interlocutori: S.E. Alberto Cutillo, Ambasciatore Italiano in Albania Arlinda Dudaj, Presidente di "Dudaj" Publishing House “L’Adriatico è un mare europeo”. Da queste parole del prof. Luigi Berlinguer...

Prokurorja e dosjes Gashi-Gina, lidhje biznesi me Mark Frrokun e njerëz të Tahirit

Ornela Rrumbullaku është një prokurore e komanduar në Prokurorinë e Durrësit, e cila po trajton disa nga çështjet që kanë një interes të veçantë...

PD shfaq videon/ Flet dëshmitari që realizoi audio përgjimin me Agron Xhafaj

Del me zë dhe me figurë dëshmitari që ka realizuar bisedën me Agron Xhafajn. Video është duke u transmetuar tani në selinë e PD....

Greqi / 577,000 emigrantë të ligjshëm nga 150 vende të botës, 401.402 janë shqiptarë

Deri me sot, vetëm 18,500 janë vendosur nën statusin e rezidentit afatgjatë, duke siguruar mbrojtje më të madhe dhe trajtim të barabartë me qytetarët...

Spiunet, korrupsioni e kriminaliteti me ne në tranzicion.

Nga Zef Bushati Jemi pergjuar gjithe jeten tone. Kam lexuar dhe shikuar ne filma se menyra e pare e pergjimit ishte ajo mbas deres,mbas dritares,mbas...

Ish ministri: pushtimi nga kanabisi me i demshem se pushtimet e huaja

Nga Tritan Shehu Kanabizimi i vendit ka qene e eshte nje nga veprat me kriminale e te rrezikeshme ne historine e ketij vendi, ndoshta me...