Home 2018 May 25

Daily Archives: 25 May, 2018

Dhjetë ditë me aktivitete për të festuar edhe në Shqipëri Ditën e Republikës Italiane.

Për të kremtuar referendumin institucional të 2 qershorit 1946, në të cilin qytetarët italianë - dhe për herë të parë edhe gratë - votuan...

Dunja Mijatovic per Genc Mlloja, ADN: Jam kunder Gardhit Malazez ne Kufi me Shqiperine

Komisionarja e Keshillit te Europes kunder Gardhit Malazez ne Kufi me Shqiperine Komisionerja e Keshillit te Europes per te Drejtat e Njeriut Dunja Mijatovic dha...

Bloomberg: Sa pasuri duhet të keni që të cilësoheni të pasur

Tashmë ekziston një shifër konkrete për të përcaktuar se kur konsideroheni të pasur. Dhe sipas ekspertëve, duhet të keni 25 milionë Dollarë që të...

Një raport kritik, ja çfarë paralajmëron FMN për ekonominë

Raporti i fundit i FMN ka qenë kritik për Shqipërinë. FMN shpreh shqetësim për ndikimin që kanë në ekonomi dhe në buxhetin e shtetit...

Koreja e Veriut publikon pamjet e shkatërrimit të poligonit ku kryheshin testet bërthamore

Koreja e Veriut ka publikuar disa pamje të freskëta të asaj që thotë se ishte shkatërrimi i një poligoni të testimeve bërthamore. Gjithashtu, sipas mediave...

Xhafaj sfidon hapur Bashën: Pas rezultatit të audio-përgjimit do japësh dorëheqjen…

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj deklaron se nëse do të rezultojë i vërtetë përgjigjimi i PD do të largohet nga posti, në të kundërt...

Sërish “Çadër” para Kryeministrisë? Arben Ristani zbulon detaje nga protesta

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka hedhur poshtë zërat dhe hipotezat se protesta e opozitës do të jetë disaditore. I ftuar në...

Bastisja në Durrës, reagon për herë të parë Prokurori që iu vodhën dosjet

Prokurori Afrim Shehu ka folur për herë të parë, lidhur me materialet që janë marrë nga zyra e tij. “Janë marrë vetëm disa akte ekspertimi,...

Balla: Protestë për një bllof të paskrupullt

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se protesta e opozitës është “më idioteskja që mund të ketë thirrur një opozitë...

Rama ironizon Spiropalin: Lëreni se atë e kemi për Skënderbeun…

Kryeministri Rama gjatë një takimi me qytetarët e Kuçovës në kuadër të turit të llogaridhënies, si shpesh herë ka zgjdhur ti përgjigjet pyetjeve të...